Objawy neurologiczne, których nie należy lekceważyć

Układ nerwowy pełni szereg istotnych funkcji w organizmie, odpowiada nie tylko za odbiór wrażeń zmysłowych, ale też naukę, zapamiętywanie, wysławianie się, poruszanie i koordynowanie pracy wielu narządów. Zaburzenia w jego pracy mogą mieć daleko idące konsekwencje i nie tylko obniżać jakość życia, ale też stanowić dla niego poważne zagrożenie. Istnieją objawy neurologiczne, których nie należy lekceważyć. W przypadku ich wystąpienia należy zgłosić się do specjalisty w celu odbycia konsultacji i wykonania niezbędnych badań.

Czytaj dalej

Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie

Łuszczyca to bardzo ciężka choroba skóry, która po raz pierwszy opisana została jeszcze w starożytności. Ma wiele odmian i objawów, które warto poznać. Choćby po to, by wiedzieć, kiedy udać się na konsultację dermatologiczną. Na tę chorobę cierpi już ponad 3% populacji naszego kraju.

Czytaj dalej

Objawy odwodnienia organizmu

Odwodnienie organizmu to stan, który zagraża zarówno zdrowiu, jak i życiu osób dorosłych oraz dzieci. Stan ten spowodowany jest nadmierną utratą elektrolitów oraz utratą wody w organizmie, w efekcie czego dochodzi do zachwiania równowagi wodno-elektrolitowej. Odwodnienie kojarzone jest najczęściej z okresem letnim. Okazuje się jednak, że z problemem możemy borykać się o każdej porze roku. Może być on także wynikiem różnych chorób. Jakie są objawy i skutki odwodnienia organizmu? Jak sprawdzić, czy organizm jest odwodniony?

Czytaj dalej

Zmiany skórne mogą świadczyć o chorobach rzadkich. Na co zwrócić uwagę?

Gdy na skórze pojawiają się różne zmiany, zazwyczaj nie podejrzewamy od razu poważnej choroby, a z pewnością nie myślimy o możliwości wystąpienia u nas choroby rzadkiej. Tymczasem wiele z tych mniej popularnych schorzeń manifestuje się zmianami skórnymi, czasem błędnie rozpoznawanymi jako typowe dermatozy. Na które z takich zmian skórnych zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź, które z nich występują w niektórych chorobach rzadkich.

Czytaj dalej

Jesienna chandra czy depresja? Jak radzić sobie z obniżonym nastrojem?

Piękna złota jesień to niestety w naszym klimacie nierzadko wyłącznie oksymoron. O wiele częściej październikowym oraz listopadowym miesiącom towarzyszy ponura, deszczowa aura, a wraz z nią obniżony nastrój. Sytuacji nie poprawia wcale zmiana czasu, następująca w ostatni weekend października, przez którą dzień staje się coraz krótszy. Jesienna chandra w tym okresie towarzyszy więc wielu osobom. Jednak czym ona tak naprawdę jest, jak sobie z nią radzić oraz w jaki sposób sprawdzić, czy nie jest to, aby depresja?

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.