Jak poradzić sobie z zapaleniem zatok?

Zapalenie zatok to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Ból w okolicy nosa, czoła i policzków, zatkany nos, katar, trudności z oddychaniem i gorączka to tylko niektóre z objawów zapalenia zatok. Na szczęście istnieje skuteczna broń w walce z tym schorzeniem – Sinupret, lek pochodzenia roślinnego, który można kupić bez recepty.

Czytaj dalej

Żeń-szeń - na co pomaga?

Żeń-szeń to roślina, która od wieków wykorzystywana jest w medycynie naturalnej ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Ze względu na swoje unikalne składniki chemiczne, żeń-szeń znalazł zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń, a także w poprawie ogólnego samopoczucia. W artykule zostanie omówione, jakie są najważniejsze właściwości tego zioła oraz jakie korzyści może przynieść dla zdrowia. Przedstawimy również sposoby na przygotowanie żeń-szenia oraz jakie są przeciwwskazania do jego stosowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zastosowania żeń-szenia i jak go stosować, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj dalej

Czy warto iść kardiologa?

Wszelkie objawy i ryzyka związane z Twoim sercem nigdy nie powinny być ignorowane. Profilaktyka tego jakże ważnego narządu jest mocno zalecana przez specjalistów. Choroby serca są główną przyczyną zgonów na całym świecie. W tym artykule przedstawimy wam porady dotyczące tego, kiedy powinno się udać do kardiologa

Czytaj dalej

Fakty na temat wszywki alkoholowej we Wrocławiu

 Wszywkę alkoholową stosuje się u osoób uzależnionych od alkoholu. Lekarze zalecają jej stosowanie osobom, które podjęły już decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu jednak potrzebują dodatkowego bodźca/motywatora, aby wytrwać w swoim postanowieniu. Znane dziś wszystkim działanie Esperalu przypadkowo odkryto w XX wieku. To wtedy dwóch duńskich naukowców zauważyło, że osoby, które przyjmują Esperal po spożyciu alkoholu doświadczają negatywnych dolegliwości. Zaintrygowani tym odkryciem, naukowcy postanowili przeprowadzić badania, które wykazały hamujące działanie Esperalu na etanol. 

Czytaj dalej

Wszywka alkoholowa w Radomiu - charakterystyka działania esperalu

 Esperal jest substancją, która od XX wieku wykorzystywana jest w leczeniu choroby alkoholowej. Działa na zasadzie terapii awersyjne, a więc jej głównym zadaniem jest odstraszanie oraz zniechęcanie ludzi do alkoholu. Po spożyciu alkoholu wywołuje silne i nieprzyjemne dolegliwości, które utrzymują się nawet do kilkunastu godzin.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.