Problemy osób z niepełnosprawnością w życiu codziennym

Osoby z niepełnosprawnością każdego dnia zmagają się z wyzwaniami, które dotyczą wielu aspektów codzienności. Co istotne, problemy wynikające z niepełnosprawności dotykają często całej rodziny, której życie może wymagać specjalnej organizacji, podporządkowanej w dużym stopniu potrzebom chorego. Z czym dokładnie zmagają się niepełnosprawni oraz ich bliscy? I jak można sprawić, aby ich życie stało się prostsze?

Czytaj dalej

Poznaj 10 najczęstszych objawów kamicy nerkowej

Kamica nerkowa to problem, który może występować u każdego człowieka, niezależnie od wieku czy płci. Jest to schorzenie charakteryzujące się obecnością twardych złogów w nerkach, które mogą powodować silny ból oraz inne nieprzyjemne dolegliwości. Warto poznać najczęstsze objawy kamicy nerkowej, aby móc szybko zareagować i skonsultować się z lekarzem.

Czytaj dalej

Alergia czy zapalenie zatok? Poznaj najważniejsze różnice

Okres od początku wiosny do późnej jesieni to wyjątkowo trudny czas dla alergików. Nie oznacza to jednak, że każdy katar w tym okresie wynika z uczulenia – infekcje wirusowe, takie jak zapalenie zatok, mogą rozwinąć się także w ciepłych miesiącach. Ich objawy w pewnym stopniu pokrywają się z alergią. Jak odróżnić od siebie te choroby?

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.