Kapsułki z olejem rybim jako cenne źródło kwasów omega-3

Kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz dokozaheksaenowy (DHA) należą do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Dużo mówi się na temat ich pozytywnego wpływu na zdrowie. Jednym ze źródeł tych cennych składników mogą być suplementy diety zawierające olej rybi – kiedy warto je stosować?

Czytaj dalej

Kiedy gips, a kiedy szyna - o pomocy przy urazach kończyn

Urazy kończyn mogą wystąpić zarówno wskutek wypadku na zewnątrz, jak i w domu – wystarczy chwila nieuwagi, aby niezbędne było założenie gipsu bądź szyny. Dzięki nim możliwa jest skuteczna ochrona kości, a także zmniejszenie bólu podczas gojenia. Kiedy jednak konieczne jest założenie gipsu, a kiedy szyny?

Czytaj dalej

Jak wzmocnić organizm w okresie przeziębień?

W okresie jesiennym wzmacnianie organizmu ma podstawowe znaczenie w profilaktyce przeziębień i zapadania na infekcje. Niektórzy z nas decydują się na szczepionkę przeciw grypie, choć w tej kwestii panuje całkowita dowolność. Warto natomiast skorzystać z możliwości naturalnego uodpornienia organizmu, zwłaszcza że jesienią mamy dostęp do różnych sezonowych warzyw i owoców. Co wybrać, aby zminimalizować ryzyko zachorowania?

Czytaj dalej

Najskuteczniejsze adaptogeny – w trosce o zdrowie fizyczne i równowagę emocjonalną

Pęd życia w obecnych czasach może być przytłaczający. Presja społeczeństwa, ciągły pośpiech, problemy w sferze zawodowej oraz prywatnej – to wszystko wywołuje lęk i stres, z którymi czasem ciężko sobie poradzić. Codzienny niepokój niszczy nie tylko dobre samopoczucie. Adaptogeny są jednym z naturalnych sposobów walki ze skutkami nadmiernego stresu. Jakie są najskuteczniejsze adaptogeny i na jakie warto zwrócić uwagę?

Czytaj dalej

Jak uchronić się przed przeziębieniem?

Wprawdzie przeziębienie nie jest zbyt groźną chorobą, ale – szczególnie, jeśli się nasili – może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Mamy z nim do czynienia szczególnie w okresie jesienno zimowym. Zastanawiasz się, jak uchronić się przed przeziębieniem? Nie mamy wprawdzie takiej metody, która daje pełną, stuprocentową ochronę, ale nie martw się – jeśli zastosujesz poniższe metody, prawdopodobieństwo złapania przeziębienia staje się znacznie niższe. Powodzenia!

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.