Borykasz się z bólem menstruacyjnym? Oto sposoby, które złagodzą ten problem

Zmęczenie, nagłe zmiany nastroju, ból piersi i skurcze w podbrzuszu. Brzmi znajomo? Każda kobieta zna to, aż za dobrze. To dolegliwości, które odczuwamy co miesiąc i oznaczają one zbliżającą się miesiączkę. Jeżeli Tobie też dokucza ból brzucha podczas tych dni, to trafiłaś idealnie! Czytaj dalej, a dowiesz się jak skutecznie pozbyć się skurczy menstruacyjnych i znacząco poprawić jakość swojego życia.

Czytaj dalej

Choroba Hashimoto – jakie produkty warto wprowadzić do swojej diety?

Choroba Hashimoto to schorzenie cywilizacyjne, z którego powodu cierpi duża część populacji, szczególnie kobiety. Faktem jest, że oprócz odpowiedniej pomocy farmakologicznej, kluczowa jest także zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie prozdrowotnych produktów do swojego jadłospisu. Dieta Hashimoto nie musi być nudna, niesmaczna i monotonna – warto zapoznać się z zasadami jakich produktów unikać, a jakie sprzyjają zahamowaniu choroby i odpowiednio zaplanować posiłki. Poniżej zebrano najważniejsze reguły.

Czytaj dalej

Czym jest kolka nerkowa i jak długo trwa?

Atak kolki nerwowej to potężny cios. Ból w połączeniu z parciem na pęcherz często jest nie do zniesienia. Szukanie ratunku w dostępnych środkach medycznych może okazać się nieskuteczne. Jak znaleźć efektywne rozwiązanie w takiej sytuacji?

Czytaj dalej

Czym zajmuje się pulmonolog? – co na ten temat warto wiedzieć

Diagnozą oraz leczeniem wszelkich chorób układu oddechowego zajmuje się lekarz pulmonolog. Osoby zmagające się z astmą oskrzelową, odmą płucną, czy mukowiscydozą powinny skorzystać z jego porady. Trzeba wiedzieć, że pulmonolog często ma dodatkową specjalizację – alergologię. Alergie i zanieczyszczenia powietrza wpływają na układ oddechowy. Objawia się to dusznościami w klatce piersiowej, problemami z oddychaniem.

Czytaj dalej

Testy alergiczne – czy warto zrobić testy skórne?

Objawy alergii mogą być bardzo uciążliwe, a brak wiedzy na temat drażniącego nasz organizm alergenu uniemożliwia poprawę samopoczucia. Z tego powodu dobrze jest zgłosić się do specjalisty w przypadku jakichkolwiek podejrzeń o uczulenie. 

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.