• Start
  • Uroda
  • 5 sposobów na ukrycie rozszerzonych porów. Jaki podkład ukryje rozszerzone pory?

5 sposobów na ukrycie rozszerzonych porów. Jaki podkład ukryje rozszerzone pory?

Rozszerzone pory to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Ich pojawienie się może być efektem nieodpowiedniej pielęgnacji lub genetycznym uwarunkowaniem. Bez względu jednak na przyczynę cera z rozszerzonymi porami nie prezentuje się estetycznie. Jak zatem ukryć ten mankament urody? Oto skuteczne sposoby na rozszerzone pory.

Czym są rozszerzone pory?

Rozszerzony pory to defekt urody, który najczęściej pojawia się przy cerze tłustej, mieszanej i trądzikowej. Ich objawem jest zbieranie się na cerze nadmiaru sebum i łoju, czego efektem jest zamknięcie ujścia mieszków włosowych i pojawiające się na twarzy zaskórniki, wągry i stany zapalne. Podstawą w ukrywaniu rozszerzonych porów jest więc skuteczna pielęgnacja cery i prewencja. Polega ona na chronieniu twarzy przed słońcem i niestosowaniu kosmetyków z komedogennym składem. W walce z rozszerzonymi porami pomocne są również zabiegi medycyny estetycznej np. laser frakcyjny czy mikrodermabrazja.

karly jones jrp9fkhl2ti unsplash

Jaki podkład sprawdzi się przy rozszerzonych porach?

Cera porowata to ta niezwykle wymagająca. Wynika to z tego, że w rozszerzonych porach łatwo gromadzą się resztki kosmetyków, brud i zanieczyszczenia. Aby tego uniknąć, nie tylko trzeba regularnie oczyszczać twarz, ale i sięgać po podkłady delikatne i o lekkiej konsystencji. W kosmetyczce właścicielek cery porowatej najlepiej sprawdzą się podkłady mineralne, w których składzie znajdą jedynie minerały oraz czyste pigmenty.

Na wielkie okazje mogą one natomiast wybrać kosmetyki Lancome - podkład trwały, dobrze kryjący, a jednocześnie nieobciążający cery, dostępny jest na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-podklady/producent-lancome w szerokiej gamie kolorystycznej. Makijażystki podkreślają, aby zawsze nakładać go nie bezpośrednio na cerę, ale na bazę pod makijaż. Polecają też, aby zmieszać go z kremem nawilżającym lub koloryzującym.  Dzięki temu kosmetyk będzie utrzymywał się przez cały dzień i wyglądał nieskazitelnie. Ważne jest również, aby podkład zawsze nakładać pędzlem – okrężne, płynne ruchy nim pozwalają rozprowadzić fluid bardziej precyzyjnie.

karly jones nt06ep4mb3q unsplash

Jak ukryć rozszerzone pory makijażem?  

Aby ukryć rozszerzone pory, nie wystarczy sam podkład, ważne jest też sięganie po puder. Dzięki temu nie tylko zamaskuje się porowatość cery, ale i wyeliminuje błyszczenie cery w strefie T. Przy skórze z rozszerzonymi porami najlepiej jest wybierać pudry o najdrobniejszym pyłku, który nie będzie się osadzał w zagłębieniach trzy. Dobrym wyborem będą też nieobciążające cery pudry mineralne, posiadające właściwości odżywcze i pielęgnujące.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.