Jakie badania są potrzebne do morskiego świadectwa zdrowia?

Każdy marynarz, który odbywa rejsy międzynarodowe oraz śródlądowe musi posiadać morskie świadectwo zdrowia, czyli specjalny certyfikat uprawniający do realizowania zadań na jednostkach wodnych (statkach, jachtach itp.). Wystawia go zawsze wykwalifikowany lekarz po przeprowadzeniu szeregu badań zdrowotnych. Procedury dotyczące uzyskiwania omawianego dokumentu są identyczne we wszystkich krajach.

Czytaj dalej

Zimowa przygoda w Tatrach

Od wielu dziesięcioleci w okresie zimowych do Zakopanego przybywają tłumy turystów. Poszukują przeróżnych wrażeń i atrakcji, ale zawsze na czele stawiane są te, związane z pogodą. W końcu gdzie jak gdzie, ale w Tatrach można liczyć na śnieg. Jak go wykorzystać? Możliwości jest całkiem sporo.

Czytaj dalej

Trendy w obuwiu medycznym na 2023 rok!

Praca medyków jest niezwykle odpowiedzialna i wymaga dużej wiedzy. Jednocześnie zarówno lekarze, jak i pielęgniarki czy farmaceuci powinni mieć zapewnione niezwykle komfortowe obuwie, co wcale nie oznacza, że np. chodaki medyczne nie mogą być stylowe. Poznajcie trendy w obuwiu medycznym na 2023 rok!

Czytaj dalej

Jak skutecznie ćwiczyć w domu?

Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Przy rosnącej popularności pracy zdalnej, można łatwo zapomnieć o tym, jak istotny jest ruch i regularne ćwiczenia dla utrzymania zdrowia. Nie każdy też może pozwolić sobie na częste chodzenie na siłownie. Istnieje jednak wiele alternatywnych sposób, aby utrzymywać formę.

Czytaj dalej

Jak ułatwić osobie niepełnosprawnej korzystanie z łazienki?

Dostosowanie przestrzeni łazienkowej do potrzeb osób niepełnosprawnych jest absolutną koniecznością. Nie tylko ze względu na komfort jej użytkowania, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Pomimo tego, że podstawowe czynności pielęgnacyjne wydają się być bardzo proste, w przypadku ograniczeń ruchowych, wyzwaniem okazuje się być nie tylko kąpiel, ale bardzo często także mycie rąk. Jak ułatwić osobie niepełnosprawnej korzystanie z łazienki?

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.