Zmiany w wystawianiu recept 2023 – ograniczenie działań „hurtowych”

Telemedycyna wniosła wiele korzyści w standardy opieki medycznej w naszym kraju. Z jej licznych zalet korzystają zarówno pacjenci, jak i lekarze. E-konsultacje nie wymagają wychodzenia z domu i oczekiwania w poczekalniach w długich kolejkach i jednocześnie dają możliwość szybszego dostępu do niektórych leków. Otwierają też jednak wrota pewnym nadużyciom – mają to jednak ograniczyć zmiany dotyczące wystawiania recept planowane w 2023 roku.

Czytaj dalej

Innowacyjność GoMedi na rynku aplikacji mobilnych

 GoMedi to nowatorska aplikacja mobilna dostępna na systemy iOS i Android, której głównym celem jest wsparcie procesu leczenia pacjentów poprzez usprawnienie przyjmowania leków. GoMedi jest pierwszym narzędziem dostępnym dla indywidualnego pacjenta, oferującym natychmiastowy dostęp do informacji o potencjalnym konflikcie pomiędzy lekami, co stanowi nieocenioną pomoc w codziennym zarządzaniu terapią. Dodatkowo, aplikacja umożliwia szybkie wyszukanie apteki z dostępnymi lekami lub ich odpowiednikami, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces ich zakupu.

Czytaj dalej

Który orientalny kurs masażu jest godny uwagi?

Zastanawiasz się, na jaki kurs masażu orientalnego warto się zapisać? Polecamy kurs masażu japońskiego shiatsu i kurs masażu tajskiego. Te dwie techniki łączy stosowanie różnych metod masowania. Odkryj sekrety dalekowschodniej sztuki relaksacji i odprężenia i zapisz się na kurs masażu, który wprowadzi się w fascynujący, orientalny świat!

Czytaj dalej

Zasady bezpiecznego seksu

Seks może mieć różną formę. Niektórzy lubią przelotne spotkania, a inni wolą to robić ze swoim stałym partnerem. Są jednak pewne zasady, o których musimy pamiętać podczas każdorazowego zbliżenia bez względu na to, czy znamy tą osobę kilka godzin czy kilka lat. Zasady te są po to, aby seks był bezpieczny dla jednej i drugiej strony.

Czytaj dalej

Zalety wypożyczania łóżek rehabilitacyjnych: jak wybrać i gdzie szukać?

Współczesne społeczeństwo, wraz ze starzeniem się populacji i postępami w medycynie, napotyka na coraz większe wyzwania w dziedzinie opieki zdrowotnej. Jednym z nich jest rosnące zapotrzebowanie na łóżka rehabilitacyjne, które jest rezultatem zwiększonej liczby operacji, długotrwałych procesów rekonwalescencji, a także przewlekłych chorób wymagających specjalistycznego sprzętu do pielęgnacji.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.