Bluzy medyczne - obowiązkowy element stroju każdego pracownika ochrony zdrowia

Praca na stanowisku lekarza czy pielęgniarki jest niezwykle odpowiedzialna i wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Pacjenci przychodzą do ośrodków zdrowia z różnego typu schorzeniami, personel medyczny bierze również udział w licznych zabiegach, podczas których może dojść do wycieku różnego rodzaju wydzielin. Dlatego też należy zainwestować w odpowiedniej jakości odzież medyczną, wśród której głównym elementem są bluzy medyczne. 

Czytaj dalej

Dodatkowe kursy dla fizjoterapeutów - dlaczego są tak ważne?

„Kto stoi w miejscu, ten się cofa” - to znane powiedzenie bardzo dobrze określa sytuację w zawodach medycznych, ale nie tylko. Medycyna jest dziedziną, która bardzo szybko się rozwija i ewoluuje. Ci, którzy chcą nadążyć za zmianami muszą stale się dokształcać i podnosić swoje kwalifikacje.

Czytaj dalej

Zalety suplementowania magnezu

Współcześnie łatwo można zauważyć panujący trend na zdrowy styl życia. W parkach i na osiedlach spotyka się mnóstwo biegaczy, korty basenowe wypełnione są dziećmi uczącymi się pływać, a na siłowniach już nie tylko mężczyźni podnoszą ciężary. Wiele osób zwraca uwagę na to, co je i jakiej jakości są te produkty, a suplementy diety stały się, czymś całkowicie naturalnym. Warto wiedzieć coś więcej o składnikach, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu, dlatego ten wpis dotyczy jednego z minerałów, a mianowicie – magnezu.

Czytaj dalej

Jak wybrać najbardziej skuteczny magnez?

Z uwagi na nieodpowiednią dietę i sporą dawkę stresu w codziennym życiu wielu z nas cierpi na niedobory magnezu. Jego suplementowanie jest bardzo istotne, gdyż odpowiada on za wiele ważnych życiowych procesów.

Czytaj dalej

Skąd placówka medyczna może pozyskać sprzęt medyczny?

Prowadzenie placówki medycznej to bardzo odpowiedzialne zadanie. Takie miejsce służy bowiem do przeprowadzania terapii różnego rodzaju schorzeń i wykonywania zabiegów. Dlatego każda klinika musi zostać wyposażona w profesjonalne urządzenia medyczne. Dzięki nim możemy w pełni zatroszczyć się o zdrowie i życie swoich pacjentów.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.