Czym się zajmuje ortopedia dziecięca?

Dzieci, podobnie jak dorośli, często borykają się ze schorzeniami i urazami narządu ruchu. W ich przypadku jednak przebieg takich chorób i kontuzji ma zupełnie inny charakter, inaczej też wygląda ich leczenie. Dlatego z myślą o najmłodszych pacjentach ochrony zdrowia powstał odrębny dział medycyny poświęcony wyłącznie ich zaburzeniom ruchowym: ortopedia dziecięca.

Czytaj dalej

Pomoce sensoryczne do terapii SI lub do domu

Etapami rozwoju dzieci zajmuje się wiele nauk. Swój wkład posiada w tej dziedzinie medycyna, ale również pedagogika czy też psychologia rozwojowa. Obecna wiedza na temat prawidłowego rozwoju dzieci jest olbrzymia i często niezwykle szczegółowa. Dzięki nowoczesnym badaniom i odkryciom naukowym każde kolejne pokolenie ma szansę zwrócić uwagę na jeszcze więcej szczegółów w poprawnym rozwoju ich dzieci.

Czytaj dalej

Jak wybrać probiotyk dla dziecka?

Jedną z najważniejszych ról opiekunów jest zabezpieczenie zdrowia swoich pociech. Dotyczy to nie tylko codziennego życia, ale także sytuacji wyjątkowych, jakimi są choroby dotykające dziecko. Po jakie preparaty warto sięgnąć, gdy dziecko cierpi z powodu biegunki? Odpowiadamy.

Czytaj dalej

Kiedy należy zgłosić się do neurologa dziecięcego?

Neurologia dziecięca to bardzo ważna specjalizacja lekarska. Wiele dzieci cierpi bowiem na rozmaite dolegliwości układu nerwowego, a potrzeba specjalistycznych konsultacji w tym zakresie nieustannie rośnie. Czym zatem zajmuje się neurolog dziecięcy i kiedy należy zwrócić się po jego pomoc? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.