Jak znaleźć dobrego psychologa dla dziecka?

Problemy na tle psychicznym wbrew pozorom nie dotyczą wyłącznie osób dorosłych. Już nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą przejawiać niepokojące i często mocno odbiegające od normy zachowania, co wymaga podjęcia natychmiastowych działań. W obecnych czasach wizyty u psychologa stały się czymś zupełnie normalnym – pozwalają one zdusić problem jeszcze w zarodku, zamiast dać mu się rozrastać na większą skalę.

Czytaj dalej

Pierwsze dni po porodzie – opieka nad noworodkiem

Noworodek w szpitalu z opaską na ręku otulany w pieluszkę.

Pierwsze dni po porodzie to okres wielkich zmian w życiu świeżo upieczonych rodziców, zwłaszcza wtedy, kiedy zostają nimi po raz pierwszy. To normalne, że odczuwasz stres i lęk związany z opieką nad swoim dzieckiem. W głowie kłębi Ci się z pewnością mnóstwo pytań typu: jak kąpać noworodka, albo jak go karmić, nosić, pielęgnować czy usypiać. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z opieką nad noworodkiem w pierwszych dniach po porodzie, zarówno w szpitalu jak i po powrocie do domu. Sprawdź, o czym warto pamiętać w kwestii karmienia i pielęgnacji maluszka, a także jak zadbać o siebie w tym szczególnym czasie!

Czytaj dalej

Dlaczego Twoje dziecko mruży oczy? 5 powodów

Czy Twoja pociecha często mruży oczy? Zastanawiasz się, czy to normalne? A może świadczy to o jakieś chorobie lub problemach ze wzrokiem? Jeśli rozważasz koniczność udania się na wizytę do okulisty, poznaj najczęstsze przyczyny mrużenia oczu przez dzieci. Jednocześnie niezależnie od powodu pamiętaj, że jeśli sytuacja się przedłuża i utrudnia normalne funkcjonowanie dziecka, nie należy zwlekać, warto szybko wybrać się na konsultację ze specjalistą!

Czytaj dalej

Dermatolog dziecięcy

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna i wymaga szczególnej troski – dotyczy to nie tylko pielęgnacji, ale też leczenia wszelkich zmian patologicznych.

Czytaj dalej

Jakie witaminy powinny przyjmować dzieci w wieku przedszkolnym?

Dzieci w wieku od 3 do 7 lat wymagają dużo troski i uwagi. Nie są już niemowlętami ani małymi dziećmi, jednak nadal intensywnie rozwijają się, uczą i poznają świat. Aby uwzględnić te wszystkie potrzeby, pod okiem lekarza można wprowadzić suplementację, która pomoże uzupełnić niedobory składników mineralnych i witamin w diecie. Poznaj najważniejsze z nich!

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.