Dietetyk online, plan dietetyczny i wsparcie

Internetowi dietetycy stają się coraz bardziej popularni, ponieważ dostarczają informacji niedostępnych w innych miejscach. Internetowy dietetyk doradzi, jak prowadzić zdrowy tryb życia i jakie pokarmy jeść.

Czytaj dalej

Dieta seniora - jaka powinna wyglądać?

Każdy z nas potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety. Dobrze zaplanowany jadłospis zapewni nam odpowiednie samopoczucie oraz zdrowie, co wraz z wiekiem jest niezwykle istotne. Jak powinna wyglądać dieta u seniora? Które produkty warto spożywać, a z jakich należy zrezygnować? Sprawdź, jak powinna wyglądać dieta u osób starszych.

Czytaj dalej

Magnez – właściwości i zastosowanie

Magnez to mineralny składnik, który jest zaliczany do makroelementów. Jego głównymi źródłami jest np. orzech, kasza, proso, żyto, soja, daktyle, krewetki czy figi. Działa on przede wszystkim na mięśnie. Przyczynia się do ich prawidłowej pracy. Ponadto bierze czynny udział w produkcji energii. Magnez odgrywa też niezwykle znaczącą rolę w metabolizmie węglowodanów. Jego niedobór może dawać odczuwalne objawy. 

Czytaj dalej

Napar z czystka – jakie ma właściwości zdrowotne?

Dzięki popularyzacji wiedzy z dziedziny ziołolecznictwa rośnie w Polsce popularność czystka (z łac. Cistus), który od wieków wykorzystywany jest w medycynie tradycyjnej przy leczeniu infekcji wirusowych oraz chorób układu krążenia. Czy ludowe opowieści o właściwościach tego zioła mają w sobie ziarno prawdy? Na jakie schorzenia warto jest pić napar z czystka?

Czytaj dalej

Yerba Mate – czy warto ją pić?

Yerba Mate to napar przygotowywany z ostrokrzewu paragwajskiego, zwanego też „świętym zielem” Indian Ameryki Południowej. Pije ją coraz więcej ludzi na całym świecie ze względu na dobroczynne właściwości. Niewątpliwą zaletą Yerba Mate jest to, że zdrowsza jest zarówno od kawy jak i herbaty. Ostrokrzew paragwajski rośnie tylko w jednym miejscu – na niewielkim obszarze pomiędzy rzeką Paraguay, a Oceanem Atlantyckim. To tam jest uprawiany, zbierany oraz eksportowany na cały świat. 

Czytaj dalej

Więcej artykułów…

  • 1
  • 2

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.