Różnice między miodem rzepakowym a innymi rodzajami miodu

Miód, słodki nektar produkowany przez pszczoły, jest nie tylko smakowitym dodatkiem do wielu potraw, ale również cenionym składnikiem o licznych właściwościach zdrowotnych. W zależności od pochodzenia miodu, jego właściwości mogą się różnić. W tym artykule przyjrzymy się miodowi rzepakowemu oraz porównamy go z innymi popularnymi rodzajami miodu.

Czytaj dalej

Dietetyk online, plan dietetyczny i wsparcie

Internetowi dietetycy stają się coraz bardziej popularni, ponieważ dostarczają informacji niedostępnych w innych miejscach. Internetowy dietetyk doradzi, jak prowadzić zdrowy tryb życia i jakie pokarmy jeść.

Czytaj dalej

Dieta seniora - jaka powinna wyglądać?

Każdy z nas potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety. Dobrze zaplanowany jadłospis zapewni nam odpowiednie samopoczucie oraz zdrowie, co wraz z wiekiem jest niezwykle istotne. Jak powinna wyglądać dieta u seniora? Które produkty warto spożywać, a z jakich należy zrezygnować? Sprawdź, jak powinna wyglądać dieta u osób starszych.

Czytaj dalej

Magnez – właściwości i zastosowanie

Magnez to mineralny składnik, który jest zaliczany do makroelementów. Jego głównymi źródłami jest np. orzech, kasza, proso, żyto, soja, daktyle, krewetki czy figi. Działa on przede wszystkim na mięśnie. Przyczynia się do ich prawidłowej pracy. Ponadto bierze czynny udział w produkcji energii. Magnez odgrywa też niezwykle znaczącą rolę w metabolizmie węglowodanów. Jego niedobór może dawać odczuwalne objawy. 

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.