Liposukcja strzykawkowa - Na czym tak właściwie polega małoinwazyjna wersja liposukcji?

Wiele osób myśli o tym, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Można to uczynić na kilka różnych sposobów, a jednym z nich jest profesjonalnie przeprowadzony zabieg liposukcji. Otwarcie się na medycynę estetyczną w wielu przypadkach doprowadza do tego, że pacjenci poprawiają swoje samopoczucie, a do tego dbają o atrakcyjniejszą sylwetkę i pozbywają się nadmiaru tłuszczu z brzucha lub podbródka. Czym jednak tak właściwie jest liposukcja strzykawkowa i jakie niesie za sobą zalety?
Liposukcja - co wiadomo na ten temat?
Liposukcja to zabieg, który znalazł uznanie przede wszystkim wśród przedstawicielek płci pięknej, które chcą popracować nad swoim wyglądem i poczuć się lepiej we własnym ciele. To metoda małoinwazyjna, opierająca się w dużej mierze na wykorzystaniu podciśnienia, dzięki zastosowaniu strzykawki lub kaniuli. Tym samym doprowadza się do odsysania tkanki tłuszczowej. Liposukcja strzykawkowa zyskuje na popularności, ponieważ wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści (głównie lekarze medycyny estetycznej) mają kontrolę nad siłą ssania i objętością usuwanej tkanki. W związku z tym sięga się po nią m.in. w tych miejscach, do których trudno jest dotrzeć (np. w okolicach twarzy i na podbródku).
Liposukcja strzykawkowa - największe zalety. Jak to wygląda w praktyce?
Jak widać usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej wcale nie musi być trudne, chociaż najważniejsze jest to, aby zabieg był bardzo starannie zaplanowany i przeprowadzony przez specjalistę z odpowiednimi kompetencjami. To jedna z najskuteczniejszych metod modelowania ciała, realizowana z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu nie wywołuje u pacjentów bólu. Na samym początku lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad medyczny, a następnie przechodzi się do zaznaczenia konkretnych obszarów na ciele pacjenta. Potem dezynfekuje się pole zabiegowe, przygotowuje się znieczulenie, nacina się skórę, wprowadza kaniulę i znieczulenie, dochodzi do aspiracji tkanki tłuszczowej oraz zaopatrzenia ran po nacięciu. Atutem takiego zabiegu jest niska urazowość tkanek znajdujących się w okolicy obszaru, który została poddany liposukcji strzykawkowej. Dorzuca się do tego wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu (brak znieczulenia ogólnego i sedacji) oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Liposukcja strzykawkowa wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad:
- na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem powinno się odstawić papierosy,
- na około tydzień przed zabiegiem powinno się odstawić wszystkie leki przeciwzapalne,
- w dniu zabiegu należy unikać gwałtownych wahań temperatur i zjeść lekkie śniadanie (w dzień zabiegu oraz na 1-2 dni przed nim nie spożywa się alkoholu oraz kawy).
Zabieg ten pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej lecz nie może być postrzegany jako zamiennik prawidłowej diety i regularnych ćwiczeń. Wskazania do jego wykonania to: podwójny podbródek, modelowanie ramion, pośladków i ud oraz zwalczanie cellulitu. Wśród przeciwwskazań należy wymienić: cukrzycę, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciążę, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, uczulenie na środek znieczulający i infekcje bakteryjne oraz wirusowe.
Liposukcja strzykawkowa - krótkie podsumowanie
Liposukcja strzykawkowa umożliwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. z brzucha, ud i podbródka. To małoinwazyjny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Wykonują go doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, z pomocą podciśnienia, dzięki zastosowaniu strzykawki lub kaniuli. To właśnie w ten sposób dochodzi do odsysania tłuszczu. Do zalet liposukcji strzykawkowej zalicza się m.in.: bezpieczeństwo realizowanego zabiegu, modelowanie sylwetki, kontrolę nad siłą ssania i niską urazowość tkanek w pobliżu obszaru, który został poddany zabiegowi. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu medycznego, tak pacjent poznał wszelkie przeciwwskazania (np. choroby serca, cukrzyca, nowotwory, ciąża, zaburzenia krzepnięcia krwi).