• Start
  • Uroda
  • Liposukcja strzykawkowa - Na czym tak właściwie polega małoinwazyjna wersja liposukcji?

Liposukcja strzykawkowa - Na czym tak właściwie polega małoinwazyjna wersja liposukcji?

Wiele osób myśli o tym, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Można to uczynić na kilka różnych sposobów, a jednym z nich jest profesjonalnie przeprowadzony zabieg liposukcji. Otwarcie się na medycynę estetyczną w wielu przypadkach doprowadza do tego, że pacjenci poprawiają swoje samopoczucie, a do tego dbają o atrakcyjniejszą sylwetkę i pozbywają się nadmiaru tłuszczu z brzucha lub podbródka. Czym jednak tak właściwie jest liposukcja strzykawkowa i jakie niesie za sobą zalety?

Liposukcja - co wiadomo na ten temat?

Liposukcja to zabieg, który znalazł uznanie przede wszystkim wśród przedstawicielek płci pięknej, które chcą popracować nad swoim wyglądem i poczuć się lepiej we własnym ciele. To metoda małoinwazyjna, opierająca się w dużej mierze na wykorzystaniu podciśnienia, dzięki zastosowaniu strzykawki lub kaniuli. Tym samym doprowadza się do odsysania tkanki tłuszczowej. Liposukcja strzykawkowa zyskuje na popularności, ponieważ wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści (głównie lekarze medycyny estetycznej) mają kontrolę nad siłą ssania i objętością usuwanej tkanki. W związku z tym sięga się po nią m.in. w tych miejscach, do których trudno jest dotrzeć (np. w okolicach twarzy i na podbródku).

Liposukcja strzykawkowa - największe zalety. Jak to wygląda w praktyce?

Jak widać usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej wcale nie musi być trudne, chociaż najważniejsze jest to, aby zabieg był bardzo starannie zaplanowany i przeprowadzony przez specjalistę z odpowiednimi kompetencjami. To jedna z najskuteczniejszych metod modelowania ciała, realizowana z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu nie wywołuje u pacjentów bólu. Na samym początku lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad medyczny, a następnie przechodzi się do zaznaczenia konkretnych obszarów na ciele pacjenta. Potem dezynfekuje się pole zabiegowe, przygotowuje się znieczulenie, nacina się skórę, wprowadza kaniulę i znieczulenie, dochodzi do aspiracji tkanki tłuszczowej oraz zaopatrzenia ran po nacięciu. Atutem takiego zabiegu jest niska urazowość tkanek znajdujących się w okolicy obszaru, który została poddany liposukcji strzykawkowej. Dorzuca się do tego wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu (brak znieczulenia ogólnego i sedacji) oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Liposukcja strzykawkowa wymaga jednak przestrzegania pewnych zasad:

  • na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem powinno się odstawić papierosy,
  • na około tydzień przed zabiegiem powinno się odstawić wszystkie leki przeciwzapalne,
  • w dniu zabiegu należy unikać gwałtownych wahań temperatur i zjeść lekkie śniadanie (w dzień zabiegu oraz na 1-2 dni przed nim nie spożywa się alkoholu oraz kawy).

Zabieg ten pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej lecz nie może być postrzegany jako zamiennik prawidłowej diety i regularnych ćwiczeń. Wskazania do jego wykonania to: podwójny podbródek, modelowanie ramion, pośladków i ud oraz zwalczanie cellulitu. Wśród przeciwwskazań należy wymienić: cukrzycę, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciążę, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, uczulenie na środek znieczulający i infekcje bakteryjne oraz wirusowe.

Liposukcja strzykawkowa - krótkie podsumowanie

Liposukcja strzykawkowa umożliwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. z brzucha, ud i podbródka. To małoinwazyjny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Wykonują go doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, z pomocą podciśnienia, dzięki zastosowaniu strzykawki lub kaniuli. To właśnie w ten sposób dochodzi do odsysania tłuszczu. Do zalet liposukcji strzykawkowej zalicza się m.in.: bezpieczeństwo realizowanego zabiegu, modelowanie sylwetki, kontrolę nad siłą ssania i niską urazowość tkanek w pobliżu obszaru, który został poddany zabiegowi. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu medycznego, tak pacjent poznał wszelkie przeciwwskazania (np. choroby serca, cukrzyca, nowotwory, ciąża, zaburzenia krzepnięcia krwi). 

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.