Afty – przyczyny, objawy i leczenie

Afty, choć niewielkie, mogą być uciążliwym problemem, szczególnie gdy pojawiają się regularnie. Warto zrozumieć, co stoi za tymi bolesnymi owrzodzeniami w jamie ustnej, jakie są objawy oraz jak skutecznie je leczyć.

Czytaj dalej

Naturalne sposoby na uregulowanie cyklu menstruacyjnego – sprawdź najlepsze metody

Kiedy tempo życia i poziom stresu nieustannie rosną, wiele kobiet zmaga się z problemem nieregularnego cyklu menstruacyjnego. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele naturalnych metod, które mogą pomóc w jego uregulowaniu. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na poprawę regularności miesiączki, które można włączyć do codziennej rutyny.

Czytaj dalej

Jakie są najnowsze metody leczenia żylaków na nogach?

Żylaki kończyn dolnych to zarówno defekt kosmetyczny, jak i problem medyczny. Schorzenie należy do chorób cywilizacyjnych, czyli mających związek z prowadzonym stylem życia. Starzenie się społeczeństw sprawia, że prędzej czy później z żylakami będzie zmagało się coraz więcej osób, bo ich występowanie jest skorelowane również z wiekiem. Jakie są najnowsze medyczne sposoby na walkę z tym schorzeniem?

Czytaj dalej

Czy naturalne metody walki z alergią są skuteczne?

Alergie każdego roku dotykają coraz większą liczbę osób. Uczulenia sezonowe mogą dawać się we znaki już od początku lutego, ponieważ już wtedy zaczynają pylić niektóre drzewa. Do metod walki z alergiami zaliczamy przede wszystkim unikanie ekspozycji na uczulające substancje i remedia farmaceutyczne. Czy istnieją naturalne środki łagodzące objawy alergii? Czy działają?

Czytaj dalej

Masaż Kobido - starożytna sztuka dotyku

Masaż Kobido, nazywany również "Masażem Japońskim Face Lift", to starożytna japońska sztuka dotyku, która ma za zadanie przywrócenie równowagi energetycznej, odprężenie ciała oraz ożywienie skóry twarzy. Ta wyjątkowa technika ma swoje korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej filozofii zdrowia.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.