9 witamin dla zdrowych oczu

Wzrok jest jednym z najważniejszych ludzkich zmysłów. Umożliwia nam dobrą orientację w przestrzeni, planowanie wykonywanych ruchów oraz swobodne przemieszczanie się. Ludzie, którzy są niewidomi są bardziej wykluczeni z codziennego życia, niż osoby, które mają inne niepełnosprawności. Jak dbać o wzrok i bronić się przed jego utratą? Które witaminy są w tym pomocne? Przygotowaliśmy dla Ciebie całą listę.

Czytaj dalej

Leczenie nietrzymania moczu – najpopularniejsze metody terapii NTM

Nietrzymanie moczu (NTM), określane również mianem inkontynencji, to przypadłość, która może mieć wiele różnych przyczyn – od zaburzeń fizjologicznych, poprzez uszkodzenia mechaniczne, aż po kwestie psychologiczne. Z tego względu metody leczenia nietrzymania moczu muszą być ściśle dopasowane do konkretnego pacjenta oraz do jego problemu w taki sposób, by zredukować lub całkowicie usunąć przyczynę inkontynencji.

Czytaj dalej

Plusy i minusy medycyny naturalnej — zdrowie i medycyna

Zwiększone wykorzystanie leków naturalnych wynika z rosnącej świadomości na temat leczniczych właściwości roślin. Podejścia te mogą znacząco poprawić jakość życia pacjentów i pozytywnie wpłynąć na ich stosunek do walki z chorobą. Dlatego zarówno lekarze, jak i pacjenci muszą poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie, aby móc bezpiecznie stosować te leki. Nadużywanie niektórych preparatów ziołowych może powodować działania niepożądane i może być równie niebezpieczne, jak przedawkowanie leków na receptę. Warto również wiedzieć, że niektóre z powyższych pytań powinny pomóc w wyborze odpowiedniego i bezpiecznego naturalnego środka.

Czytaj dalej

Zwolnienie od psychiatry - kiedy można je wziąć?

Czy pogorszył się twój stan psychiczny? Chciałbyś zgłosić się do lekarza psychiatry po zwolnienie lekarskie, jednak nie jesteś pewny co do tego, czy je otrzymasz? Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące zwolnień lekarskich od psychiatry.

Czytaj dalej

Czym kierować się przy wyborze suplementów do brania na co dzień?

Czasami nasza dieta nie zaspokaja wszystkich potrzeb organizmu co do składników odżywczych i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z pomocą wówczas przychodzi suplementacja, nie może to być jednak przypadkowy wybór. Jak dobrać suplementy diety, by były jak najbardziej pożyteczne i efektywne?

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.