Choroba Dupuytrena - czym się objawia i jak leczymy to schorzenie?

Choroba Dupuytrena, zwana także przykurczem Dupuytrena to schorzenie tkanki łącznej, które dotyczy rozcięgna dłoniowego, czyli struktury anatomicznej leżącej po wewnętrznej stronie dłoni bezpośrednio pod skórą i tkanką podskórną. Charakterystyczne dla tej choroby jest tworzenie się guzków oraz włóknistych pasm w obrębie tkanki łącznej dłoni, często wzdłuż palców, które stopniowo prowadzą do ograniczenia ich ruchomości, a w ostateczności uniemożliwienia wyprostu. Co warto wiedzieć o tej przypadłości?

Czytaj dalej

Kiedy zgłosić się po wsparcie psychologiczne?

Dziś świadomość społeczna na temat zdrowia psychicznego jest nieporównywalnie lepsza, aniżeli jeszcze kilka dekad temu. Niestety nadal pozostaje bardzo wiele do zrobienia na tym polu. Wielu osobom wizyta u psychologa kojarzy się wciąż negatywnie, a osoby uczęszczające na tego rodzaju wizyty nierzadko są nowe stygmatyzowane przez swoich bliskich. Tymczasem wzrasta liczba osób diagnozowanych jako chore psychicznie, a także przeżywających bardzo głębokie kryzysy, w których bez fachowej pomocy psychologicznej mogą sobie kompletnie nie poradzić. Właśnie dlatego nie warto deprecjonować zawodu psychologa doradzać taką wizytę wszystkim, którzy odczuwają tymczasowe trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Czytaj dalej

Jak objawia się rak podstawnokomórkowy skóry?

Nowotwory skóry są bardzo powszechne i najczęściej występują w obrębie głowy oraz szyi. Rozwijają się dość długo, a ich objawy bywają mylnie brane za niegroźne znamiona. Największą liczbę przypadków stanowi rak podstawnokomórkowy skóry.

Czytaj dalej

Wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem ortezy nadgarstka

Ortezy nadgarstka to niezwykle skuteczne rozwiązania wspomagające leczenie urazów oraz przewlekłych problemów z tą częścią ciała. Dzięki temu wsparciu możliwe jest zminimalizowanie bólu i ograniczenie ruchomości, co pozwala na szybszą regenerację i powrót do codziennych aktywności. Wybierając odpowiednią ortezę, warto zwrócić uwagę na jej dopasowanie do swoich potrzeb. Co jeszcze należy wiedzieć przed zakupem stabilizatora nadgarstka? Wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł!

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.