Czy warto chodzić do najbliższego stomatologa?

Mieszkając w Łodzi, z pewnością nieraz odwiedzałeś takie miejsca jak ogród botaniczny, zoo, park trampolin czy choćby jedno z wielu muzeów znajdujących się w tym mieście. Wszystkie te miejsca kojarzą nam się pozytywnie i chętnie do nich wracamy. Jakże odmienne uczucia ogarniają nas na wzmiankę o wizycie w gabinecie stomatologicznym. A przecież dentysta w Łodzi, tak jak w każdym innym mieście, nie jest naszym wrogiem. Pracuje tam po to, aby nam pomóc!

Czytaj dalej

USG jamy brzusznej — wskazania, przebieg, przygotowanie do zabiegu

Profilaktyka to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia. USG jamy brzusznej to właśnie jedno z tych badań, które należy wykonywać regularnie. Umożliwia ono bowiem skuteczne wykrycie wszelkich nieprawidłowości w obszarze przewodu pokarmowego. Sprawdźmy, jak przebiega badanie USG brzucha i jak się do niego przygotować. 

Czytaj dalej

Czy do ginekologa potrzebne jest skierowanie?

W lipcu minął rok, odkąd nie obowiązują limity do lekarzy specjalistów. Nie oznacza to jednak, że do każdego z nich można się bezpośrednio dostać. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nadal do większości z nich wymagane jest skierowanie – zwykle możliwe do uzyskania u lekarza rodzinnego, świadczącego usługi w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Są jednak pewne wyjątki. Jednym z nich jest ginekolog. Upewnijmy się, czy faktycznie skierowanie do ginekologa nie jest potrzebne.

Czytaj dalej

Zadbaj o zdrowie na jesień – 5 praktycznych wskazówek

Jesień to dla jednych czas na złapanie oddechu po upalnym lecie i delektowania się pięknem czerwono-złotych koron drzew, a dla innych nieustająca szaruga, która nierzadko prowadzi do smutku i depresji. Bez względu na to, co sądzisz o tej porze roku, pewne jest jedno – wraz z jej przyjściem powinieneś lepiej zadbać o swoje zdrowie, bo jesień zdecydowanie sprzyja przeziębieniom. Polecamy skorzystać z 9 praktycznych wskazówek, dzięki którym znacznie zwiększysz swoje szanse na dobre zdrowie i samopoczucie!

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.