Łokieć tenisisty – objawy, diagnoza i leczenie

Łokieć tenisisty to bolesna dolegliwość, która dotyka nie tylko sportowców. Wraz z upływem czasu jej objawy mogą się nasilać aż do tego stopnia, że przeszkadzają w codziennym życiu. Natomiast szybko i trafnie postawiona diagnoza oraz dobrany sposób leczenia przynosi ulgę w bólu. Jakie są objawy tej choroby i jak leczyć łokieć tenisisty? 

Czytaj dalej

Zaćma – groźna choroba oczu

Zaćma znana również pod nazwą katarakta to poważne schorzenie dotykające narządu wzroku. Choć powszechnie kojarzy się z chorobą występującą u osób starszych, może rozwinąć się także u dzieci. Największą konsekwencją, jaką niesie za sobą zaćma, jest utrata zdolności widzenia. Według ustaleń Światowej Organizacji Zdrowia to właśnie ona jest najczęstszą przyczyną upośledzenia wzroku. 

Czytaj dalej

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm to jedna z najpopularniejszych wad wzroku, z którą musi mierzyć się człowiek. Inaczej wada ta nazywana jest niezbornością. Objawia się zniekształconym obrazem widzenia, za co odpowiedzialna jest niewłaściwie funkcjonująca rogówka ludzkiego oka. W efekcie obraz, który widzi się na co dzień jest rozmazany i nieostry. Może to powodować wiele problemów życiowych, np. podczas wykonywania różnorodnych obowiązków służbowych. 

Czytaj dalej

Jęczmień – przyczyny i objawy

Jęczmień jest niewielką grudką z wyraźnym żółtym czubkiem, pojawiającą się w okolicy oka. Infekcja zazwyczaj znika samoistnie, choć w niektórych sytuacjach mogą wystąpić komplikacje. Jakie są przyczyny i objawy jęczmienia? Kiedy należy udać się do lekarza?

Czytaj dalej

Czym jest tężyczka i jakie są jej przyczyny?

Tężyczka to dość poważne schorzenie, którego można się obawiać. Charakteryzuje się mrowieniem w różnych partiach ciała, ale również częstym występowaniem skurczy mięśni. Dzieli się ją na tężyczkę jawną oraz utajoną. Najpoważniejszym objawem tej choroby są niekontrolowane skurcze mięśni, nad którymi bardzo ciężko jest zapanować. Jedną z najbardziej znanych przyczyn występowania tężyczki w ludzkim organizmie jest niedostateczny poziom wapna.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.