Przedłużenie antykoncepcji hormonalnej — czy tylko u ginekologa?

Dla większości z nas oczywiste jest, że lekarz nie powinien włączać żadnego leczenia bez badania fizykalnego i wywiadu medycznego przeprowadzonego z pacjentem. Owszem, jest sporo witamin czy suplementów, które sami sobie dawkujemy, jednak nie przypadkiem kupienie pewnych leków wymaga recepty. Jak to jest z antykoncepcją hormonalną? Kto może ją wypisać i czy konieczne jest badanie pacjentki?

Czytaj dalej

Lasery wysokoenergetyczne w gabinecie rehabilitacyjnym

Terapia, w której wykorzystuje się lasery wysokoenergetyczne to bardzo skuteczna i szybka metoda na przywrócenie prawidłowych funkcji przy dolegliwościach narządu ruchu. Laser działa niezwykle precyzyjnie, skupiając wiązkę promieniowania w wybranym miejscu. Może to być np. staw skokowy lub nadgarstek, w którym powstały zmiany i pojawia się uciążliwy ból, a także ograniczenie ruchu. Urządzenie regeneruje uszkodzone tkanki na poziomie komórkowym, a dzięki temu proces naprawy przyspiesza, zwiększa się metabolizm w komórkach oraz ustępuje dyskomfort związany z bólem.

Czytaj dalej

Erecepty – czy zmiana stylu życia przy cukrzycy jest tak samo istotna jak leki?

Cukrzyca w dzisiejszych czasach staje się coraz powszechniejszą chorobą. Jest ona spowodowana zbyt wysokim poziomem cukru we krwi. Coraz częściej słyszy się, że ktoś wśród naszych znajomych, czy rodziny jest na nią chory. Bez stałej opieki lekarskiej, erecepty na leki i zmiany stylu życia przy tej chorobie się nie obędzie. Z cukrzycą można prowadzić normalne życie, tylko trzeba się nauczyć, w jaki sposób robić to poprawnie.

Czytaj dalej

Obfite miesiączki - jak sobie z nimi radzić?

Każda kobieta doświadcza go co miesiąc. Miesiączka jest naturalna i na przestrzeni lat powoli przestała być tematem tabu. Skoro tak, to dobrze na jej temat porozmawiać i dowiedzieć się o niej jak najwięcej. W tym artykule dowiesz się, dlaczego niektóre z nas doświadczają obfitych miesiączek i jak sobie z tym radzić.

Czytaj dalej

Na czym polega tomografia emisyjna?

Tomografia emisyjna to specjalistyczne badanie, powstanie zawdzięcza zaawansowanemu rozwojowi medycyny nuklearnej, głównie wykorzystywane w dziedzinie onkologii. Dzięki niej, nowotwór może zostać wykryty we wczesnym stadium, wskazuje zmiany komórkowe, które są początkiem rozwoju choroby. Wczesna diagnoza pozwala na skuteczniejszą walkę z nowotworem i znacznie zwiększa szanse wyleczenia. Badanie może sprawdzić funkcjonalność wszystkich organów, oprócz wykrycia guzów można dzięki niemu zdiagnozować również niewydolność nerek, zmiany w płucach, choroby serca a nawet choroby psychiczne.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.