Alkoholizm kobiet. Problem często bagatelizowany

Choroba alkoholowa nie dotyczy wyłącznie mężczyzn. Z problemem ryzykownego spożywania alkoholu zmaga się również wiele kobiet. Takie zjawisko społeczne jest często bagatelizowane bądź ukrywane. Jak wskazują statystyki, najwięcej alkoholu spożywają kobiety w wieku 18-29 lat – stanu wolnego lub rozwiedzione, studiujące albo bezrobotne. Co dziesiąta przedstawicielka płci pięknej wypija go rocznie ok. 7,5 litra. Jakie skutki i przyczyny może mieć alkoholizm w przypadku kobiet? Z czego wynikają różnice w przebiegu uzależnienia u obu płci? Podpowiadamy.

Czytaj dalej

Problemy osób z niepełnosprawnością w życiu codziennym

Osoby z niepełnosprawnością każdego dnia zmagają się z wyzwaniami, które dotyczą wielu aspektów codzienności. Co istotne, problemy wynikające z niepełnosprawności dotykają często całej rodziny, której życie może wymagać specjalnej organizacji, podporządkowanej w dużym stopniu potrzebom chorego. Z czym dokładnie zmagają się niepełnosprawni oraz ich bliscy? I jak można sprawić, aby ich życie stało się prostsze?

Czytaj dalej

Poznaj 10 najczęstszych objawów kamicy nerkowej

Kamica nerkowa to problem, który może występować u każdego człowieka, niezależnie od wieku czy płci. Jest to schorzenie charakteryzujące się obecnością twardych złogów w nerkach, które mogą powodować silny ból oraz inne nieprzyjemne dolegliwości. Warto poznać najczęstsze objawy kamicy nerkowej, aby móc szybko zareagować i skonsultować się z lekarzem.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.