Odrobaczanie ludzi - dlaczego jest tak ważne?

Rodzice małych dzieci, a w szczególności przedszkolaków pewnie nie raz spotkali się z tematem odrobaczania. Tak samo na forach internetowych odrobaczanie ludzi jest popularnym tematem. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się najpotrzebniejszych informacji.

Czytaj dalej

Odtrucie alkoholowe w Bielsku-Białej - skuteczność i bezpieczeństwo detoksu

Uzależnienie od alkoholu wpływa niekorzystnie niemal na każdą sferę życia osoby uzależnionej i najbliższych z jej otoczenia. Stopniowo niszczy zdrowie fizyczne i psychiczne, zaburza normalne funkcjonowanie, wpływa destrukcyjnie na więzi społeczne oraz aktywność zawodową i rodzinną uzależnionego. Niepowodzenia chorego dodatkowo zachęcają go do sięgania po trunek, co zapędza go w kozi róg. Sytuacja nie jest jednak bez wyjścia. Doskonałym rozwiązaniem dla większości nałogowców jest odtrucie alkoholowe. Pomaga przerwać ciąg alkoholowy, oczyścić organizm z toksyn, nawodnić go i odżywić. Pacjent szybko odczuwa pierwsze pozytywne skutki oczyszczenia organizmu z etanolu i jego metabolitów, co dodatkowo motywuje go do kontynuacji terapii.

Czytaj dalej

Domowe sposoby na żylaki

Żylaki to nieestetyczne zmiany chorobowe, rozwijające się najczęściej u osób powyżej 50 roku życia. Wśród najczęstszych przyczyn powstawania żylaków można wyróżnić nieprawidłową dietę, siedzący tryb pracy oraz brak aktywności fizycznej w codziennym życiu. Na szczęście istnieje wiele prostych sposobów, dzięki którym można zminimalizować ryzyko rozwoju żylaków i jednocześnie przyczynić się do poprawy jakości funkcjonowania w życiu codziennym. Jakie są najpopularniejsze domowe sposoby na żylaki? Jak zapobiegać powstawaniu żylaków w warunkach domowych? Zapoznaj się z poniższym artykułem i wprowadź do codziennego życia kilka prostych nawyków, które pomogą Ci w walce z żylakami.

Czytaj dalej

Kolagen na stawy – jak go stosować?

Bóle stawów nie są niczym przyjemnym. Jest jednak sposób, aby znacznie je zmniejszyć, a także nie dopuścić do ich powstawania. To kolagen. Dowiedz się, czym jest, jak działa, jak go stosować i dlaczego warto.

Czytaj dalej

Długość snu – ile godzin spać, aby zachować zdrowie?

Sen jest niezwykle ważny nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania organizmu w ciągu dnia, ale także zachowania zdrowia. Jego niedobory możesz odczuć ze dwojoną siłą dopiero nawet po kilku miesiącach lub latach. Warto więc na bieżąco dbać o właściwą higienę snu. Sprawdź, ile godzin powinieneś/aś spędzić w łóżku, aby zachować zdrowie.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.