Jak wybrać najlepszy inhalator

Schorzenia górnych dróg oddechowych są bardzo przykre oraz powodują duży dyskomfort każdej chorej osobie. Bardzo pomocny przy takich chorobach jest inhalator, którego można używać w warunkach domowych. Jakie wobec tego urządzenie wybrać, aby leczenie wziewne dało pozytywne rezultaty? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Czytaj dalej

Kiedy warto wykonać badanie USG Doppler tętnic?

Choroby sercowo-naczyniowe stanowią pierwszą przyczynę zgonów wśród Polaków. Miażdżyca, rozwarstwienie aorty czy udar mózgu to schorzenia, którym można zapobiegać, stosując odpowiednią profilaktykę. Do jednych z najważniejszych badań profilaktycznych, o niezaprzeczalnym potencjale diagnostycznym, jest USG Doppler tętnic. Zastanawiasz się, czym jest to badanie? Co można wykryć z jego pomocą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Czytaj dalej

Odrobaczanie ludzi - dlaczego jest tak ważne?

Rodzice małych dzieci, a w szczególności przedszkolaków pewnie nie raz spotkali się z tematem odrobaczania. Tak samo na forach internetowych odrobaczanie ludzi jest popularnym tematem. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się najpotrzebniejszych informacji.

Czytaj dalej

Odtrucie alkoholowe w Bielsku-Białej - skuteczność i bezpieczeństwo detoksu

Uzależnienie od alkoholu wpływa niekorzystnie niemal na każdą sferę życia osoby uzależnionej i najbliższych z jej otoczenia. Stopniowo niszczy zdrowie fizyczne i psychiczne, zaburza normalne funkcjonowanie, wpływa destrukcyjnie na więzi społeczne oraz aktywność zawodową i rodzinną uzależnionego. Niepowodzenia chorego dodatkowo zachęcają go do sięgania po trunek, co zapędza go w kozi róg. Sytuacja nie jest jednak bez wyjścia. Doskonałym rozwiązaniem dla większości nałogowców jest odtrucie alkoholowe. Pomaga przerwać ciąg alkoholowy, oczyścić organizm z toksyn, nawodnić go i odżywić. Pacjent szybko odczuwa pierwsze pozytywne skutki oczyszczenia organizmu z etanolu i jego metabolitów, co dodatkowo motywuje go do kontynuacji terapii.

Czytaj dalej

Domowe sposoby na żylaki

Żylaki to nieestetyczne zmiany chorobowe, rozwijające się najczęściej u osób powyżej 50 roku życia. Wśród najczęstszych przyczyn powstawania żylaków można wyróżnić nieprawidłową dietę, siedzący tryb pracy oraz brak aktywności fizycznej w codziennym życiu. Na szczęście istnieje wiele prostych sposobów, dzięki którym można zminimalizować ryzyko rozwoju żylaków i jednocześnie przyczynić się do poprawy jakości funkcjonowania w życiu codziennym. Jakie są najpopularniejsze domowe sposoby na żylaki? Jak zapobiegać powstawaniu żylaków w warunkach domowych? Zapoznaj się z poniższym artykułem i wprowadź do codziennego życia kilka prostych nawyków, które pomogą Ci w walce z żylakami.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.