Proteiny - jak działają na włosy?

Jeśli Twoje włosy są lśniące, witalne, sprężyste, oznacza to, iż pewnie nie brak im protein, czyli głównych składników budulcowych włosów. Jeśli jednak borykasz się z włosami znacznie osłabionymi, łamliwymi, kruchymi i pozbawionymi basku, bardzo możliwym jest, iż Twoim włosom brakuje protein. Jaką rolę dla włosów odgrywają proteiny? Tych rzeczy dowiesz się z naszego artykułu lub wytłumaczy Ci je dobry trycholog. Poznań to jedno z miast, gdzie znajdziesz najnowocześniejszy gabinet trychologiczny.

Czytaj dalej

Jak poprawnie używać pianki do włosów?

Pianka do włosów to kosmetyk, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest on obecny w wielu kosmetyczkach – zarówno męskich, jak i kobiecych. Jego zadaniem jest uniesienie włosów, dodanie im objętości, ujarzmienie burzy loków. Tak naprawdę jednak pianka do włosów ma o wiele szersze zastosowanie i będzie ona kompleksowym, uniwersalnym wyborem przy stylizacji. Jak jednak jej poprawnie używać? O czym pamiętać?

Czytaj dalej

Szczotkowanie ciała na sucho a cellulit – czy to działa?

Szczotkowanie ciała nabiera popularności. Masowanie ciała szczotką na sucho poprawia krążenie krwi, a dodatkowo przyczynia się do poprawy kolorytu skóry oraz ujędrnienia ciała. Masowanie ciała warto połączyć z używaniem odpowiednio dobranych kosmetyków, które nawilżą i odżywią skórę. Szczotkowanie ciała jest polecane także jako metoda walki z cellulitem. Czy naprawdę działa? Jak szczotkować ciało, by zobaczyć efekty?

Czytaj dalej

Cellulit wodny a tłuszczowy – jak je rozróżnić?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieją dwa rodzaj cellulitu - wodny i tłuszczowy. Ich wygląd na pierwszy rzut oka jest dokładnie taki sam. Da się jednak rozróżnić, co stoi za nieestetycznym problemem za pomocą odpowiednich technik. Jak więc rozpoznać samodzielnie rodzaje cellulitu?

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.