• Start
  • Uroda
  • Czy warto inwestować w swoją urodę? Zabiegi, które mogą zmienić Twoje życie

Czy warto inwestować w swoją urodę? Zabiegi, które mogą zmienić Twoje życie

Niedoskonałości urody skutecznie potrafią utrudnić życie, kontakty międzyludzkie, a także odrzeć nas z poczucia pewności siebie. Tu z pomocą przychodzą specjaliści np. od transplantacji włosów.

Dlaczego chcemy poprawiać swoją urodę?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz bardziej osiągalne i z każdym rokiem rośnie liczba pacjentek, pacjentów, którzy decydują się im poddać. Wśród nich są osoby, które z przyczyn zdrowotnych lub w wyniku wypadku zmagają się z jakimiś niedoskonałościami urody, ale są też i takie, dla których celem jest pozbycie się kompleksu towarzyszącego im od dzieciństwa. W obu przypadkach zabieg może być skutecznym sposobem na zawalczenie o swoją pewność siebie.

Takie problemy, jak np. odstające uszy, znamiona w okolicy twarzy, albo łysienie bardzo skutecznie potrafią obniżyć poczucie własnej wartości. Choć oczywiście nie wygląd jest najważniejszy, to jednak nasza wizytówka, którą wręczamy poznanym osobom przy pierwszym spotkaniu. Liczy się przede wszystkim charakter, serce, inteligencja, lecz jeszcze lepiej mieć je na odpowiednim poziomie tuż obok atrakcyjnej aparycji. Czemu nie, jeśli są możliwości zaprowadzenia zmian w swoim ciele?

Jak zwalczyć łysienie?

Z wypadaniem włosów zmagają się nie tylko starsi panowie, ale również kobiety i to niezależnie od wieku. Dla wielu to ogromna trauma i wstyd. Przerzedzenia pojawiające się najczęściej na czubku głowy są trudne do ukrycia, dlatego każdy dzień rozpoczyna się od zamaskowania widocznego skalpu. Jakże więc o nim nie myśleć? Problem ten jest równie uciążliwy dla wielu mężczyzn.

Najskuteczniejszym sposobem na odzyskanie bujnej fryzury jest obecnie przeszczep włosów. Tego typu zabieg polega na przeniesieniu graftów z jednego miejsca na skórze (najczęściej głowy) w inne.

Jaki jest i od czego zależy koszt przeszczepu włosów?

Na stronach klinik zajmujących się tego rodzaju zabiegami trudno jest o jednoznaczną kwotę. Najczęściej podawane są przedziały cenowe. Wynika to bowiem z faktu, że cena ustalana jest indywidualnie. Zależy bowiem od wielkości objętego leczeniem obszaru oraz zastosowanej metody. Dopiero po szczegółowej konsultacji specjalista określa przewidywany koszt przeszczepu włosów.

Jeżeli chcesz pozbyć się swojego przykrego kompleksu i z radością wychodzić do ludzi, nawet jeśli za oknem mocno wieje, udaj się na wizytę do kliniki przeszczepu włosów, by dowiedzieć się więcej i omówić swój konkretny przypadek.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.