Profesjonalne narzędzia medyczna – ich produkcja, konserwacja i wykorzystanie

Profesjonalne narzędzia medyczne na oko nie różnią się od stalowych, domowych nożyczek do paznokci czy przyrządów używanych w osiedlowym gabinecie kosmetycznym.
Takie narzędzia używane na co dzień wyprodukowane są zwykle ze stali. Te używane w szpitalach, gabinetach lekarskich i salach operacyjnych powstają ze stali chirurgicznej. Różnica pomiędzy tymi dwoma stopami metalu polega na tym, że stal chirurgiczna zawiera w swoim składzie molibden. Zawartość tego pierwiastka sprawia, że są o wiele bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych niż te, ze zwykłej stali. Długo zachowują ostrość, nie wchodzą w reakcję ze środkami medycznymi a także skórą i płynami ustrojowymi człowieka. Wytrzymują wielokrotną, codzienną sterylizację w autoklawach. Nie powodują alergii i podrażnień skóry, dlatego stal chirurgiczna wykorzystywana jest nie tylko w medycynie, ale również w produkcji nowoczesnej, hypoalergicznej biżuterii, a także w urządzeniach służących do tatuażu i piercingu.
Gdzie szpitale zaopatrują się w profesjonalne narzędzia medyczne?
Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i krajach Unii Europejskiej narzędzia używane w medycynie muszą spełniać restrykcyjne normy. Wszystkie normy niezbędne do produkcji narzędzi medycznych spełniają produkty firmy chirstom.pl. Producent ten dysponuje własnym laboratorium i działem projektowym, dzięki czemu jest w stanie tworzyć narzędzia medyczne na specjalne zamówienia. Posiada własną, nowoczesną linię produkcyjną ze sterowanymi numerycznie precyzyjnymi obrabiarkami. Oprócz projektowania, produkcji i sprzedaży chirstom.pl zajmuje się również regeneracją profesjonalnych narzędzi medycznych, których wysoka cena nie pozwala na częstą wymianę.
W jakich gałęziach medycyny znajdują zastosowanie narzędzia medyczne?
Najczęściej kojarzone są z gabinetem chirurgicznym, gdzie używane są skalpele, piły, nożyczki, retraktory i wiele innych specjalistycznych przyrządów. Inną grupę narzędzi używa się w stomatologii, jeszcze inne w kardiochirurgii, okulistyce, ginekologii i urologii. Stanowią również wyposażenie gabinetów zabiegowych. Profesjonalne narzędzia medyczne sprzedawane są pojedynczo lub w zestawach przeznaczonych dla gabinetu lekarskiego konkretnej specjalności lub całej sali operacyjnej. Najważniejsza jest ich odpowiednia jakość zapewniająca komfort pracy przedstawicielom służby zdrowia i bezpieczeństwo pacjentom.