• Start
  • Inne
  • Profesjonalne narzędzia medyczna – ich produkcja, konserwacja i wykorzystanie

Profesjonalne narzędzia medyczna – ich produkcja, konserwacja i wykorzystanie

Profesjonalne narzędzia medyczne na oko nie różnią się od stalowych, domowych nożyczek do paznokci czy przyrządów używanych w osiedlowym gabinecie kosmetycznym.

Takie narzędzia używane na co dzień wyprodukowane są zwykle ze stali. Te używane w szpitalach, gabinetach lekarskich i salach operacyjnych powstają ze stali chirurgicznej. Różnica pomiędzy tymi dwoma stopami metalu polega na tym, że stal chirurgiczna zawiera w swoim składzie molibden. Zawartość tego pierwiastka sprawia, że są o wiele bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych niż te, ze zwykłej stali. Długo zachowują ostrość, nie wchodzą w reakcję ze środkami medycznymi a także skórą i płynami ustrojowymi człowieka. Wytrzymują wielokrotną, codzienną sterylizację w autoklawach. Nie powodują alergii i podrażnień skóry, dlatego stal chirurgiczna wykorzystywana jest nie tylko w medycynie, ale również w produkcji nowoczesnej, hypoalergicznej biżuterii, a także w urządzeniach służących do tatuażu i piercingu.

Gdzie szpitale zaopatrują się w profesjonalne narzędzia medyczne?

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i krajach Unii Europejskiej narzędzia używane w medycynie muszą spełniać restrykcyjne normy. Wszystkie normy niezbędne do produkcji narzędzi medycznych spełniają produkty firmy chirstom.pl. Producent ten dysponuje własnym laboratorium i działem projektowym, dzięki czemu jest w stanie tworzyć narzędzia medyczne na specjalne zamówienia. Posiada własną, nowoczesną linię produkcyjną ze sterowanymi numerycznie precyzyjnymi obrabiarkami. Oprócz projektowania, produkcji i sprzedaży chirstom.pl zajmuje się również regeneracją profesjonalnych narzędzi medycznych, których wysoka cena nie pozwala na częstą wymianę.

W jakich gałęziach medycyny znajdują zastosowanie narzędzia medyczne?

Najczęściej kojarzone są z gabinetem chirurgicznym, gdzie używane są skalpele, piły, nożyczki, retraktory i wiele innych specjalistycznych przyrządów. Inną grupę narzędzi używa się w stomatologii, jeszcze inne w kardiochirurgii, okulistyce, ginekologii i urologii. Stanowią również wyposażenie gabinetów zabiegowych. Profesjonalne narzędzia medyczne sprzedawane są pojedynczo lub w zestawach przeznaczonych dla gabinetu lekarskiego konkretnej specjalności lub całej sali operacyjnej. Najważniejsza jest ich odpowiednia jakość zapewniająca komfort pracy przedstawicielom służby zdrowia i bezpieczeństwo pacjentom.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.