• Start
  • Inne
  • Bluza medyczna damska – kto powinien ją mieć?

Bluza medyczna damska – kto powinien ją mieć?

Damskie bluzy medyczne mają dość szerokie zastosowanie. Sprawdzą się nie tylko u lekarek różnych specjalności i pielęgniarek. Dobrze dobrana, wysokiej jakości bluza medyczna stanowi nie tylko obowiązkowy element stroju medyka, niezbędny w codziennej pracy; potrafi także umilić wypełnianie codziennych obowiązków i wyraźnie poprawić komfort noszącej ją pani. Jak wybrać właśnie taką bluzę i kto powinien ją mieć?

Bluzy medyczne nie tylko dla lekarzy

Grupą zawodową, która pierwsza kojarzy się z bluzami (i w ogóle uniformami) medycznymi, są oczywiście lekarze na oddziałach szpitalnych, a oprócz nich pielęgniarki, salowe, asystentki. Tymczasem popularne scrubsy są idealne również dla:

  • chirurgów,
  • stomatologów,
  • farmaceutów,
  • fizjoterapeutów,
  • specjalistów medycyny estetycznej,
  • kosmetologów,
  • radiologów,
  • lekarzy weterynarii.

W kolorowe bluzy medyczne chętnie zaopatrują się studentki i studenci wszelkich kierunków medycznych. Scrubsy są zatem odpowiednim wyborem dla wszystkich osób sprawujących opiekę nad pacjentem.

Bluza medyczna bawełniana, czy z innego materiału?

Najlepsze bluzy medyczne to takie, które łączą komfort użytkowania z bezpieczeństwem pracy. Powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, które dobrze zniosą częste pranie nawet w wysokich temperaturach, nie stracą koloru i fasonu, nie skurczą się ani nie rozciągną. Dla komfortu użytkowniczki natomiast powinny być przewiewne, z doskonałą cyrkulacją powietrza, by nie powodować odparzeń, otarć i nadmiernego pocenia.

Polscy producenci odzieży medycznej, m.in. noshi.pl, stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej, tworząc ubrania jakości premium, spełniające ogromne wymagania pracownic i pracowników ochrony zdrowia. Dają klientom duży wybór – w ofertach dostępne są bawełniane bluzy medyczne, takie z dużą zawartością przewiewnej wiskozy w składzie materiałowym, z dodatkiem elastanu, z domieszką spandexu. Wszystkie te tkaniny łączy wspólny mianownik: idealne dopasowanie do sylwetki, trwałość i odporność na plamy i częste pranie oraz wysoki komfort noszenia.

Kolorowe bluzy medyczne: nie tylko do pracy z dziećmi

Personel medyczny na oddziałach dziecięcych, pedodonci, pediatrzy – przed nimi wszystkimi codziennie pojawiają się wyjątkowo trudne zadania. Pracują bowiem z najmłodszymi, a więc bardzo wymagającymi pacjentami. W ich pracy liczy się umiejętność nawiązania dobrego kontaktu z dzieckiem; oczywiście najważniejsze tu są kompetencje miękkie, jednak ważne jest także zbudowanie przyjaznego wizerunku: kolorowe bluzy medyczne we wzorki mogą okazać się bardzo pomocne. Zabawny print na bluzie pani doktor przyciągnie uwagę malucha, który choć na chwilę zapomni o tym, że jest w gabinecie.

Kolorowe bluzy i inne części odzieży medycznej sprawdzają się też oczywiście w przychodniach dla dorosłych. Nowoczesne placówki medyczne coraz częściej dbają o to, by wizerunek ich pracowników był spójny z wystrojem miejsca pracy. Choć może się to wydać bez większego znaczenia, to tak naprawdę harmonijny wygląd personelu i przychodni pomaga budować pozytywny wizerunek w oczach pacjentów, wzbudza zaufanie i przekonanie, że znajdują się oni w dobrych rękach.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.