Zioła na przeziębienie – jakie wybrać?

Przeziębienie jest przykrą dolegliwością, która spotyka każdego. Zwykle na tego typu objawy jest się podatnym w okresach chłodnych oraz wilgotnych, głównie jesienią i wiosną. Zgodnie z zaleceniami lekarzy oraz doświadczeniem pokoleń, przeziębienia nie trzeba leczyć medykamentami z apteki. Sprawdź nasze rady, na naturalne sposoby walki z przeziębieniem!
Wiele osób podczas przeziębienia nie wie do końca co robić. Część z nich całkowicie ignoruje te objawy, nie zwalniając tempa. Brak odpoczynku i regeneracji utrudnia organizmowi powrót do zdrowia. Równie nieodpowiednim sposobem radzenia sobie z przeziębieniem jest wdrażanie agresywnego leczenia i antybiotyków. Po co w takim razie warto sięgać przy pierwszych objawach przeziębienia?
Jakie objawy ma przeziębienie?
Przeziębienie to zazwyczaj łagodna w przebiegu infekcja. Niewielki stan podgorączkowy, katar oraz kaszel to najczęściej spotykane objawy. W większości przypadków nie są ona bardzo dokuczliwe i nie wymagają spędzenia kilkunastu dni w łóżku. Niemniej jednak warto w tym czasie odpocząć, przebywać w ciepłe oraz pić duże ciepłych napoi. Można dodatkowo odwiedzić sklep zielarski.
Czym różni się przeziębienie od grypy?
Przede wszystkim nasileniem objawów. Wszędzie tam, gdzie w przeziębieniu coś ma łagodny przebieg, podczas grypy znacznie bardziej agresywny.
Jakie działanie powinny mieć zioła pomocne w leczeniu przeziębienia?
W przypadku walki z przeziębieniem kluczową rolę odgrywają środki przeciwzapalne. Doskonałym wyborem są także zioła o działaniu napotnym oraz przeciwgorączkowym. Warto sięgać po rośliny mające właściwości przeciwbakteryjne. Świetnie sprawdzą się także wszelkie preparaty nawilżające błonę śluzową dróg oddechowych, a także łagodzące. Warto o nie zadbać zwłaszcza w przypadku kaszlu.
Przykłady ziół stosowanych na przeziębienie
Podczas przeziębienia warto sięgać po sprawdzone metody. Doskonałym wyborem jest czosnek. Zawiera szereg witamin oraz związków mineralnych, a dodatkowo także allinę oraz allicynę. Są to związki o właściwościach przeciwbakteryjnych.
Świetnym wyborem jest również napar z kwiatu lipy. Na właściwości przeciwgorączkowe, napotne oraz przeciwzapalne. Bardzo chętnie stosowane są także wszelkiego typu preparaty z czarnego bzu, w zależności od upodobań mogą być to napary, nalewki lub syropy.