• Start
  • Zdrowie
  • Rezonans magnetyczny w Poznaniu - gdzie wykonać badanie?

Rezonans magnetyczny w Poznaniu - gdzie wykonać badanie?

Diagnostyka wielu chorób i dolegliwości wymaga wykonania badania metodą rezonansu magnetycznego. Jest to urządzenie, które mówiąc w skrócie, pozwala bezinwazyjnie zajrzeć do ludzkiego ciała i sprawdzić stan wszystkich narządów oraz tkanek. Takie badanie może być kluczowe w wykrywaniu wielu zmian chorobowych. Sprawdźmy, gdzie najlepiej wykonać badanie rezonansem magnetycznym w Poznaniu. 

Rezonans magnetyczny w Poznaniu — na NFZ czy prywatnie? 

Rezonans magnetyczny w Poznaniu wykonać można w kilku placówkach medycznych. Takie badanie może być przeprowadzone zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. I o ile dla kieszeni pacjenta znacznie bardziej korzystna będzie ta druga opcja, to jednak trzeba wziąć pod uwagę, że w przypadku rezonansu na NFZ czas oczekiwania będzie znacznie dłuży. Co to właściwie oznacza? 

Jeśli chodzi o rezonans magnetyczny Poznań to miasto, w którym na prywatne badanie można umówić się z łatwością i to niemal z dnia na dzień. Natomiast kolejki na badanie NFZ są zwykle bardzo długie. Czas oczekiwania na wizytę może wynieść od około 2 tygodni do nawet roku. Tym samym, jeśli należy wykonać rezonans magnetyczny natychmiast, wizyta prywatna będzie jedynym dobrym wyborem.

Jak przebiega badanie rezonansem magnetycznym? 

Badanie rezonansem magnetycznym jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Trwa ono zwykle od około od 30 min do nawet 2 – 3 godzin. Pacjent musi położyć się na specjalnym stole, który wsuwany jest następnie do wąskiego wnętrza urządzenia diagnostycznego. Bardzo ważne, aby przez cały czas trwania badania, pacjent był nieruchomy. A to wszystko dlatego, że przy wykonywaniu ruchów ciałem, odczyt może być nieprawidłowy, co wpłynie na wyniki całego rezonansu. 

Jaka jest cena rezonansu magnetycznego? 

Rezonans magnetyczny to badanie dość kosztowne, a na jego cenę wpływa wiele czynników, m.in. rodzaj badanego obszaru, jakość aparatów na jakich wykonywane są badania, renoma zatrudnionych specjalistów, samej placówki, jak i jej położenie. Za przeprowadzenie badania zapłacić należy od 600 do nawet kilku tysięcy złotych. Najczęściej wykonywanymi badaniami są:

  • rezonans magnetyczny głowy
  • rezonans magnetyczny stawu biodrowego
  • rezonans magnetyczny jamy brzusznej
  • rezonans magnetyczny stawu kolanowego
  • rezonans magnetyczny stawu skokowego
  • rezonans magnetyczny stawu łokciowego
  • rezonans magnetyczny kręgosłupa. 

 

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.