• Start
  • Zdrowie
  • Laserowa korekcja wzroku — opinie pacjentów po zabiegu

Laserowa korekcja wzroku — opinie pacjentów po zabiegu

Korekcja wzroku wykonywana za pomocą lasera to metoda znana już od prawie 30 lat. Szacuje się, że w ten sposób zoperowano już nawet 100 milionów osób na całym świecie. Nieustanny rozwój medycyny i nowych technologii sprawiły, że laserowa korekcja wzroku jest obecnie jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych opcji dla osób, które cierpią na krótkowzroczność, dalekowzroczność lub różne formy astygmatyzmu. Świadczą o tym tysiące opinii zadowolonych pacjentów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Dzisiejsze technologie wykorzystywane w laserowej korekcji wzroku to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności. Pozwalają one śledzić oko w różnych płaszczyznach i dokonywać korekcji ze 100% precyzją. Każdy laser posiada wbudowane automatyczne mechanizmy zabezpieczające — laser wykonuje swoją pracę wyłącznie w momencie, gdy oko znajduje się w odpowiedniej płaszczyźnie. Co ważniejsze, podczas operacji nie da się uszkodzić niczego, co mogłoby spowodować utratę wzroku. To wszystko sprawia, że opinie pacjentów o laserowej korekcji wzroku są niemal wyłącznie pozytywne. 

Warto pamiętać, że zabieg musi być koordynowany przez zespół doświadczonych lekarzy, którzy posiadają nie tylko wiedzę, ale również wszelkie certyfikaty poświadczające ich umiejętności. Z drugiej strony, konieczne jest wykonanie badań kwalifikacyjnych, które wykluczą ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Badania kwalifikacyjne mogą trwać do nawet dwóch godzin.

A co z powikłaniami? 

Laserowa korekcja wzroku w centrum okulistycznym jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie. Pewne ryzyko zawsze jednak istnieje, choć wynosi ono mniej niż 1%. Powikłaniami mogą być wówczas stany zapalne czy łzawienie oraz suchość oczu. Według opinii pacjentów takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko i są to dolegliwości łatwe do wyleczenia.

Po zabiegu, czyli w procesie gojenia mogą występować przejściowe wahania ostrości wzroku czy wspomnienia suchość oczu, ale wszelkie objawy powinny ustąpić w ciągu kilku miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta, dlatego też ważne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza zarówno przed jak i po zabiegu. Kluczowe są również regularne wizyty kontrolne. 

Zabieg jest szybki i bezbolesny

Laserowa korekcja wzroku według opinii pacjentów jest też bezbolesna, a sam zabieg trwa zaledwie kilka minut. Skóra zostaje przemyta środkiem dezynfekującym, a do oka wpuszcza się krople znieczulające. Nowoczesne technologie wykorzystywane w trakcie operacji pozwalają też przyspieszać szybkość gojenia się rany. 

W poszukiwaniu odpowiedniego lekarza, który przeprowadzi taki zabieg, należy kierować się jego reputacją i zaangażowaniem oraz opiniami innych pacjentów. Cały proces zaczyna się od wizyty kwalifikacyjnej, podczas której prowadzone są szczegółowe badania wykluczające przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Kolejnym krokiem jest już operacja i niesamowicie istotna opieka pooperacyjna. 

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.