• Start
  • Zdrowie
  • Czy warto umówić się na konsultacje z psychologiem online?

Czy warto umówić się na konsultacje z psychologiem online?

Wizyta osobista u psychologa nie zawsze jest możliwa. W takiej sytuacji można skorzystać z usług internetowych, które obecnie są niezwykle popularne i korzysta z nich coraz więcej osób. Na czym polega konsultacja psychologiczna online? Komu może ona pomóc?

Jak prowadzone są konsultacje psychologiczne online?

Usługa jak psycholog online polega na skorzystaniu z rozmowy z psychologiem przez internet. Zastępuje ona wtedy zwykłą wizytę w gabinecie psychologicznym, co dla wielu osób jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Konsultacje psychologiczne online mogą być prowadzone za pomocą poniższych narzędzi:

  • Wideorozmowy, najczęściej prowadzone są przez Skype albo przez Zoom,
  • Komunikatory internetowe – tekstowe lub głosowe,
  • Wiadomości e-mail,
  • Dedykowane platformy do zdalnej komunikacji – dedykowane dla specjalistów prowadzących konsultacje, na przykład są to aplikacje mobilne lub strony internetowe.

Podczas konsultacji psychologicznych prowadzonych przez internet, psycholog najczęściej rozmawia ze swoim klientem na żywo, dlatego odpowiada on na pytania w czasie rzeczywistym, chyba że wybrana będzie forma konsultacji przez e-mail, co wydłuża czas uzyskania odpowiedzi.

Psycholog przez internet – kiedy warto, a kiedy nie?

Obsługa, jaką oferuje psycholog online - avigon.pl dla wielu osób jest bardzo korzystna, natomiast warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze będzie ona najlepszym rozwiązaniem.

Psycholog przez internet może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które:

  • Mają trudności z dojazdem do gabinetu psychologicznego, ponieważ mieszkają daleko od niego, nie mają pieniędzy na dojazdy,
  • Potrzebują szybkiej i łatwo dostępnej pomocy od psychologa, dlatego internet jest wtedy najlepszym rozwiązaniem,
  • Czują się bardziej komfortowo wtedy, gdy rozmawiają o swoich problemach zdalnie niż osobiście,
  • Potrzebują większej elastyczności w kwestii terminów konsultacji, ponieważ wizyty online mogą odbywać się także w mniej standardowych godzinach, a nawet w weekendy, święta.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że skorzystanie z usług psychologa przez internet nie jest odpowiednie dla wszystkich i może nie być wystarczające w przypadku niektórych problemów, które wymagają leczenia farmakologicznego. W takich sytuacjach warto skonsultować się z psychologiem osobiście lub zgłosić się psychiatry.

Podsumowując, psycholog online to bardzo ciekawa propozycja dla osób potrzebujących konsultacji z psychologiem. W wielu przypadkach może być ona wykorzystana jako alternatywa dla zwykłej wizyty, dzięki czemu daje dostęp do pomocy osobom, które w innym przypadku mogłyby jej nie otrzymać.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.