• Start
 • Zdrowie
 • REX MEDICA - najlepsi specjaliści w jednym miejscu

REX MEDICA - najlepsi specjaliści w jednym miejscu

Dzisiejsza medycyna oferuje pacjentom szereg badań, które są wykorzystywane do profilaktyki oraz jako narzędzie diagnostyczne. Jednym z nich jest ultrasonografia, potocznie nazywana USG. Badanie USG jest jedną z najczęstszych form obrazowania narządów wewnętrznych, pozwalającą na ocenę ich stanu oraz ewentualnych zmian chorobowych. Badanie jest bezbolesne i bezpieczne - można je wykonywać w każdym wieku, nawet u niemowląt. 

Na czym polega badanie USG?

Ultrasonografia jest bezinwazyjną metodą diagnostyczną, cechującą się bardzo dużą precyzją. Pozwala na uzyskiwanie obrazów z dokładnością do 0,1 mm, co jest bardzo istotne podczas ustalania zmian chorobowych w obrębie danych narządów. Badanie USG wykonuje się specjalnym aparatem, który składa się z monitora i głowicy. Urządzenie to wykorzystuje, niesłyszalne dla człowieka, fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości.

Lekarz radiolog wykonujący badanie, nakłada na głowicę żel, który zapewnia ultradźwiękom odpowiednie przewodnictwo. Następnie przykłada ją do ciała pacjenta i powoli bada wybrany obszar. Podczas badania głowica pełni dwie role - emituje wiązki ultradźwiękowe oraz jednocześnie odbiera impulsy akustyczne. Sygnał przenika przez skórę, by następnie odbić się od badanych tkanek i powrócić do głowicy. Na samym końcu, aparat USG przekształca odebrane fale dźwiękowe w obraz. Badanie to z powodzeniem wykorzystuje się w diagnostyce medycznej m.in. w położnictwie. 

USG piersi czyli profilaktyka nowotworowa

To jedno z najważniejszych badań profilaktycznych dla kobiet, pozwalające na zobrazowanie zmian nowotworowych w piersiach. USG piersi można wykonywać wielokrotnie, ponieważ - w odróżnieniu od mammografii - jest badaniem nieinwazyjnym. Podstawą do wykonania badania będą wszelkie zmiany wykryte w obrębie piersi - stwardnienia, guzki, zmiany w dołach pachowych czy na brodawkach. Badanie najlepiej wykonywać w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego

USG piersi powinno być wykonywanie systematycznie. Znaczenie ma tutaj przede wszystkim wiek pacjentki - po 30. roku życia takie badanie powinno wykonywać się raz na 12 miesięcy. Wraz z upływem lat, przerwy między badaniami mogą być krótsze i powinny stanowić uzupełnienie mammografii. 

Przykłady innego zastosowania badania USG. Wyróżniamy m.in.:

 • USG stawu kolanowego
 • USG stawu biodrowego
 • USG stawu łokciowego
 • USG jamy brzusznej
 • USG tarczycy
 • USG węzłów chłonnych

USG piersi w Warszawie

Badanie USG można przeprowadzić w wielu placówkach w kraju, jednak kiedy chodzi o nasze zdrowie, warto wybierać tylko te, które zatrudniają najlepszych specjalistów. Takim miejscem bez wątpienia jest REX MEDICA. Jest to nowoczesne Centrum Diagnostyki Obrazowej, które od 12 lat zajmuje się wykonywaniem badań medycznych. Trafiają tutaj pacjenci z różnymi dolegliwościami, po przebytych urazach czy kontuzjach. REX MEDICA to miejsce oferujące najwyższą jakość usług przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Nad pacjentami czuwa doświadczona i wykwalifikowana kadra lekarzy radiologów i specjalistów.

Centrum Diagnostyki Obrazowej REX MEDICA znajduje się w Warszawie w trzech lokalizacjach:

 • ul. Wawelska 5 (Warszawa - Ochota)
 • ul. Wałowa 3 (Warszawa - Muranów)
 • ul. Prosta 69 (Warszawa - Centrum)

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.