Czym jest tężyczka i jakie są jej przyczyny?

Tężyczka to dość poważne schorzenie, którego można się obawiać. Charakteryzuje się mrowieniem w różnych partiach ciała, ale również częstym występowaniem skurczy mięśni. Dzieli się ją na tężyczkę jawną oraz utajoną. Najpoważniejszym objawem tej choroby są niekontrolowane skurcze mięśni, nad którymi bardzo ciężko jest zapanować. Jedną z najbardziej znanych przyczyn występowania tężyczki w ludzkim organizmie jest niedostateczny poziom wapna.

Czytaj dalej

Domowe inhalacje na katar i przeziębienie

Katar czy przeziębienie są dokuczliwe, szczególnie w okresie jesiennym, a także letnim, kiedy to alergicy zmagają się z nasilonymi objawami swojej dolegliwości. Mimo przyjmowanych leków, uczucie zatkanego nosa, czy drapania w gardle, może towarzyszyć nam przez dłuższy czas. Poznajmy więc sposoby, na samodzielne przygotowanie domowych inhalacji, dzięki którym zwalczymy wodnisty katar, a także objawy przeziębienia.

Czytaj dalej

Witamina D – jak zadbać o jej odpowiedni poziom w organizmie?

Witamina D znana jest przede wszystkim ze swojej kluczowej roli w budowaniu zdrowych kości i zębów. Odpowiada jednak również za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz zmniejszanie stanów zapalnych skóry. Zarówno niedobór, jak i nadmiar tej witaminy w organizmie jest dla niego szkodliwy. Warto pamiętać zatem, że jako jedna z nielicznych substancji witamina D może być syntetyzowana samodzielnie, dzięki ekspozycji skóry na światło słoneczne.

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.