Kolagen na stawy – jak go stosować?

Bóle stawów nie są niczym przyjemnym. Jest jednak sposób, aby znacznie je zmniejszyć, a także nie dopuścić do ich powstawania. To kolagen. Dowiedz się, czym jest, jak działa, jak go stosować i dlaczego warto.

Co to jest kolagen i jak działa?

Kolagen to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Pełni ona rolę budulca wielu narządów, m.in. układu kostnego i chrzęstnego, ale nie tylko. Można ją także znaleźć w skórze, czy nawet rogówce oka. W przypadku stawów kolagen ma ogromny wpływ na produkcję mazi stawowej, która poprawia funkcjonowanie chrząstek oraz ścięgien. Sprawia, że ciało człowieka może funkcjonować bez bólu oraz kontuzji. Niestety z biegiem czasu produkcja tej naturalnie występującej w organizmie człowieka substancji zmniejsza się. Konieczna jest więc jej suplementacja.

Jak stosować kolagen na stawy?

Kolagen na stawy można przyjmować pod wieloma postaciami. Najbardziej popularne są kapsułki, ponieważ ich przyjmowanie jest banalnie proste. Wystarczy przepić je szklanką wody. Na rynku dostępny jest także kolagen do picia. Otrzymuje się wówczas specjalny proszek, który należy rozpuścić, a następnie wypić. Znacznie mniej popularny jest syrop zawierający kolagen, jednak warto wiedzieć, że i taki produkt możesz znaleźć na półce w aptece.

Stosowanie kolagenu na stawy powinno odbywać się zgodnie z informacjami zawartymi na ulotce. Nie należy ich modyfikować, chyba że pod czujnym okiem lekarza. Zasadniczo przyjmuje się, że wystarczy wypijać shota lub przyjmować tabletkę raz dziennie. Nie ma znaczenia pora dnia, dlatego możesz to zrobić rano, w południe lub wieczorem.

Jak długo natomiast należy suplementować kolagen naturalny? To zależy od poziomu niedoboru tej substancji w naszym organizmie. Zakłada się, że młode osoby już po miesięcznej kuracji zauważą pierwsze efekty. Niestety seniorzy będą musieli poczekać na rezultaty nawet trzy razy dłużej. Ponadto przy chorobach, takich jak np. reumatoidalne zapalenie stawów, konieczna będzie suplementacja nawet przez pół roku. Jak więc widzisz, jest to kwestia bardzo indywidualna, dlatego warto przyglądać się sobie, a w razie wątpliwości, skonsultować się ze specjalistami.

 

Kolagen mogą stosować wszystkie osoby dorosłe, jeśli nie ma indywidualnych przeciwwskazań. Czasami włączane są także do diety dzieci oraz nastolatków. Najbardziej tej substancji potrzebują jednak osoby starsze oraz takie, które mocno nadwyrężają stawy, np. sportowcy lub pracownicy fizyczni.

Zalety stosowania kolagenu na stawy

Stosowanie kolagenu na stawy może dostarczyć Ci wielu wymiernych korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

  • prawidłowe funkcjonowanie stawów - dzięki stosowaniu kolagenu nie musisz martwić się o swój układ kostno-chrzęstny;
  • brak dolegliwości bólowych w okolicach stawów - to potrafi znacznie podnieść komfort życia;
  • zmniejszone ryzyko kontuzji - jest to szczególnie istotne dla sportowców oraz pracowników fizycznych;
  • zmniejszenie demineralizacji kośćca - nawet z upływem lat Twoje kości będą miały prawidłową strukturę.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.