• Start
  • Zdrowie
  • Jakie są różnice w skuteczności między rehabilitacją ambulatoryjną a stacjonarną?

Jakie są różnice w skuteczności między rehabilitacją ambulatoryjną a stacjonarną?

Sprawdź, czym różni się rehabilitacja ambulatoryjna od stacjonarnej i jakie są różnice w ich efektywności.

Na zabiegi rehabilitacji stacjonarnej kierowani są na ogół pacjenci, którzy w wyniku bezpośrednio po urazach bądź przebytych ciężkich operacjach nie są samodzielni i wymagają całodobowej opieki lekarskiej. Są to osoby, które mają problem z samodzielnym poruszaniem i wymagają niekiedy intensywnej opieki. Tego typu zabiegi trwają nawet kilka tygodni. Pacjenci przebywają z dala od domu i swoich bliskich. Często z przeżywają ogromny stres spowodowany izolacją od rodziny oraz z powodu bezradności w trudnych dla nich sytuacjach wynikających ze złego stanu zdrowia. Z kolei rehabilitacja ambulatoryjna dostosowana jest do potrzeb pacjenta. Indywidualne zabiegi zawsze są dostosowane zarówno do potrzeb, jak i oczekiwań. Istnieje możliwość bezproblemowego wyboru godziny, a nawet formy zabiegu. Konsultacje z doświadczonymi rehabilitantami często dają oczekiwane wyniki. Indywidualne działanie fizjoterapeutyczne oraz profesjonalne podejście w leczeniu pozwala na uzyskanie wymiernych oraz trwałych rezultatów. Szczególnie rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywracanie i utrzymywanie sprawności fizycznej pacjenta.

Rewelacyjne wyniki w rehabilitacji ortopedycznej

Zabiegi w rehabilitacji ambulatoryjnej wyróżniają się efektywnością odzyskiwania pełnej sprawności ruchomej przez pacjentów. Szczególnie dzięki doświadczonemu personelowi, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje podczas zaawansowanych szkoleń. Rehabilitacja w tym zakresie opiera się głównie na terapii manualnej, masażach, fizykoterapii oraz różnorodnych programach ćwiczeń usprawniających. Zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości każdego pacjenta. Rehabilitacja ortopedyczna podejmowana jest najczęściej w leczeniu:

  • bólu kręgosłupa, 
  • wad postawy i skolioz,
  • po urazach i kontuzjach narządu ruchu, 
  • po zabiegach operacyjnych, 
  • w uciążliwych bólach głowy oraz migrenach.

Wybór metody oraz sposobu przeprowadzenia rehabilitacji jest konsultowany z lekarzem i oczekiwaniami pacjenta. Pod uwagę jest brany przede wszystkim wiek pacjenta oraz rodzaj schorzenia.

Terapia manualna

Terapia manualna w Klinice Rehabilitacji zajmuje się przede wszystkim leczeniem wszelkich zaburzeń czynności układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. Tego typu terapia wymaga ogromnej wiedzy rehabilitanta oraz jego nieocenionej pracy w przywróceniu właściwej ruchomości stawów, a nawet uśmierzeniu pojawiającego się często bólu przy takich dolegliwościach. Sprawne i umiejętne wykonanie masażu w odpowiednim odcinku ciała działa cuda oraz przywraca sprawność ruchową. Terapię manualną zastosować można w przypadku różnych dolegliwości, w szczególności bólów krzyżowych, lędźwiowych i lędźwiowo-krzyżowych, a także wadach postawy, a nawet w zaburzeniach snu. Warto również zdecydować się na masaż relaksacyjny, który odpręży ciało i ukoi zszarpane nerwy. Niezwykle skuteczne techniki ręczne wpływają na układ nerwowy. Wskazane jest również użycie rozgrzanych olejków, które w trakcie masażu przenikają do głębszych partii skóry i nawilżają naskórek. 

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.