• Start
  • Uroda
  • Szczotkowanie ciała na sucho a cellulit – czy to działa?

Szczotkowanie ciała na sucho a cellulit – czy to działa?

Szczotkowanie ciała nabiera popularności. Masowanie ciała szczotką na sucho poprawia krążenie krwi, a dodatkowo przyczynia się do poprawy kolorytu skóry oraz ujędrnienia ciała. Masowanie ciała warto połączyć z używaniem odpowiednio dobranych kosmetyków, które nawilżą i odżywią skórę. Szczotkowanie ciała jest polecane także jako metoda walki z cellulitem. Czy naprawdę działa? Jak szczotkować ciało, by zobaczyć efekty?

Szczotkowanie ciała na sucho - co trzeba wiedzieć?

Szczotkowanie ciała na sucho wymaga regularności i systematyczności. Dzięki odpowiedniej technice możemy cieszyć się ujędrnieniem skóry oraz przywróceniem napięcia. Masaż poprawia ogólny wygląd skóry, a przy okazji działa jak peeling - złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę gładką i przyjemną w dotyku. Kiedy wykonywać szczotkowanie na sucho? Najlepiej robić to na oczyszczonej skórze, która została dokładnie osuszona. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by wykonywać ten zabieg przed kąpielą. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Masaż na sucho odbywa się za pomocą specjalnej szczotki. Należy zadbać o to, by wybrany model był dobrej jakości. Na rynku dostępne są szczotki o różnych kształtach oraz rodzajach włosia. Jaką szczotkę do ciała wybrać? Na początek warto wybrać miękkie włosie, by nie podrażnić skóry. Zbyt twarde włosie może powodować ból i dyskomfort. Delikatna szczotka sprawdzi się świetnie na wrażliwe części ciała, jak chociażby brzuch czy dekolt. 

Jak poprawnie wykonać szczotkowanie ciała?

Masowanie ciała na sucho może nie być oczywiste. Jak poprawnie wykonać szczotkowanie ciała? Musisz trzymać się kilku zasad:

  1. Zawsze masuj w górę (w stronę serca). Masaż każdej partii wykonuj kilkoma ruchami, przesuwając się coraz wyżej.
  2. Na początku przygody z masowaniem zadbaj o to, by nacisk szczotki nie był zbyt duży.
  3. Omijaj zgięcia kolanowe.
  4. Brzuch masuj delikatniej, wykonując okrężne ruchy.
  5. Masaż rąk rozpocznij od dłoni i kieruj się powoli ku górze.

W przypadku problemów z pękającymi naczynkami, należy zachować ostrożność. Szczotkowanie ciała na sucho jest odradzane w przypadku trądziku, stanów zapalnych skóry, a także dużych ran lub zmian skórnych oraz po oparzeniach słonecznych. 

Podczas pierwszych masażu, skóra może być zaczerwieniona i tkliwa. Efekt ten mija po kilku zabiegach.

Szczotkowanie ciała na sucho - kiedy uzyskamy najlepsze efekty?

By szczotkowanie na sucho przyniosło najlepsze efekty i faktycznie pomogło w walce z cellulitem, musimy połączyć je z odpowiednią pielęgnacją. Skóra wymaga regularnego nawilżania i odżywiania. Powinnyśmy korzystać z balsamu bądź kremu do ciała każdego dnia. Dzięki temu skóra oprócz napięcia wynikającego ze szczotkowania, zyska także wzmocnienie. Będzie ona bardziej elastyczna i miękka.

Regularne szczotkowanie ciała na sucho potrafi przynieść spektakularne efekty. Należy pamiętać o tym, by wykonywać masaż poprawnie i dodatkowo odżywiać skórę. Dzięki temu połączeniu zmniejszymy cellulit, a skóra będzie bardziej napięta i elastyczna. Masowanie ciała szczotką poprawia jędrność skóry i dzięki temu wygląda ona młodziej.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.