Szczotkowanie ciała na sucho a cellulit – czy to działa?

Szczotkowanie ciała nabiera popularności. Masowanie ciała szczotką na sucho poprawia krążenie krwi, a dodatkowo przyczynia się do poprawy kolorytu skóry oraz ujędrnienia ciała. Masowanie ciała warto połączyć z używaniem odpowiednio dobranych kosmetyków, które nawilżą i odżywią skórę. Szczotkowanie ciała jest polecane także jako metoda walki z cellulitem. Czy naprawdę działa? Jak szczotkować ciało, by zobaczyć efekty?

Czytaj dalej

Cellulit wodny a tłuszczowy – jak je rozróżnić?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieją dwa rodzaj cellulitu - wodny i tłuszczowy. Ich wygląd na pierwszy rzut oka jest dokładnie taki sam. Da się jednak rozróżnić, co stoi za nieestetycznym problemem za pomocą odpowiednich technik. Jak więc rozpoznać samodzielnie rodzaje cellulitu?

Czytaj dalej

Cechy charakterystyczne i korzyści płynące z przebywania w saunie

Odpoczynek, relaks i regeneracja to w ostatnich czasach bardzo pożądane i cenione przez społeczeństwo działania. Wiele urozmaiconych form rozluźnienia daje różnorodne skutki i efekty, a osoby z nich korzystające dopasowują je do własnych potrzeb możliwości i oczekiwań. Jedną ze skutecznych technik regeneracyjnych jest pobyt w saunie. Jakie rodzaje łaźni można wyróżnić? Jak działa sauna oraz w jaki sposób z niej korzystać? Jakie cechy i właściwości sauny warto wyróżnić?

Czytaj dalej

Peeling kawitacyjny – na czym polega i czy jest skuteczny?

Peeling kawitacyjny to zabieg cieszący się niesłabnącą popularnością od lat. W jego systematycznym wykonywaniu kryje się sekret pięknej i promiennej skóry. Kawitacja w połączeniu z domową pielęgnacją może przynieść spektakularne efekty. Czym jest peeling kawitacyjny i jakie daje rezultaty?

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.