Od czego zależy cena implantów?

Implanty stomatologiczne to jedno z najatrakcyjniejszych rozwiązań dla wszystkich osób marzących o śnieżnobiałych zębach. Implanty Gdańsk dają o wiele lepsze poczucie komfortu od klasycznych protez. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wyrównanie układu zębów, a także pozwala nadać im śnieżnobiały kolor. Z tego artykułu dowiesz się, ile kosztują implanty Gdańsk.

Od jakich czynników zależy koszt implantów?

Koszt pojedynczego implantu określany jest w sposób indywidualny pod danego klienta, a także od jego stanu uzębienia. Cena implantów stomatologicznych uzależniona jest od kilku czynników jak materiał użyty do wykonania korony zęba, liczby miejsc, które należy uzupełnić, badania stomatologiczne oraz konsultacje w klinice niezbędnych do wykonania zabiegu. Cena implantu uzależniona jest również od dodatkowego leczenia ubytków, które zostały zdiagnozowane podczas zabiegu. Implanty Gdańsk to miejsce, które oferuje również założenie całej protezy. W momencie zgłoszenia się pacjenta do gabinetu stomatologicznego, z całkowitym brakiem uzębienia w żuchwie oraz szczęce, koszt takiego leczenia wzrasta. Koszt protezy może oscylować w granicach od 15 000 do nawet 35 000 złotych. Pacjent musi również brać pod uwagę to, że cena uzależniona jest od wielu czynników i ustalana indywidualnie z klientem. Całkowity kosztorys zostanie przekazany pacjentowi wraz z implantem w momencie wizyty konsultacyjnej. 

Na jaki koszt musi przygotować się pacjent podczas wykonania zabiegu wstawienia implantu?

Jak wspomniano wcześniej, koszt implantu wyceniany jest, indywidualnie pod danego pacjenta. Jednak średnia cena może oscylować w granicach 2 300 złotych w przypadku użycia tytanowego łącznika. Implanty wykonane z cyrkonu są droższe jednak bardziej estetyczne. Cena pojedynczego implantu z cyrkon waha się w granicach 3 300 złotych. Na koszt rekonstrukcji naszych zębów wpływa również rodzaj korony, która zostanie użyta wraz z implantem. Korony porcelanowe są najtańsze i za jedną sztukę musimy zapłacić w granicach 500 złotych. Z kolei korona porcelanowa to wydatek rzędu 1 300 złotych. Proteza całkowita lub uzupełnienie braków w uzębieniu, które są osadzone na implantach to wydatek przynajmniej 3 500 złotych. Do tego musimy doliczyć wszystkie koszty związane z konsultacją, diagnostykę, wszczepieniem implantu oraz przygotowaniem i założeniem korony.   

Ile wynosi cena leczenia implantologicznego?

Dzięki czynnikom, które zostały wymienione wcześniej w artykule, jesteśmy w stanie oszacować, poszczególne ceny procesu zabiegu wszczepienia implantu. Konsultacja implantologiczna to wydatek 200 złotych. Z kolei zrobienie planu leczenia przez stomatologa to koszt 200 złotych. Wszczepienie chirurgiczne implantu, które uzależnione jest od wariantu, wynosi około 3 500 złotych. Ostatnim etapem jest wykonanie korony i tu musimy liczyć się na wydatek rzędu 2 500 złotych. Jeżeli przed zabiegiem założenia implantu okaże się, że pacjent musi mieć wyleczone inne zęby, musi się liczyć, że te koszty wzrosną. 

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://stomatologia-osowa.pl/uslugi/implanty-zebow-gdansk-osowa-implantologia/

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.