• Start
  • Uroda
  • Czy warto zdecydować się na depilację laserową bikini?

Czy warto zdecydować się na depilację laserową bikini?

Depilowanie bikini jest dla wielu kobiet obowiązkowym zabiegiem kosmetycznym. Jeżeli jeszcze nigdy tego nie robiłaś i rozważasz umówienie się na zabieg, to powinnaś dowiedzieć się, jak przygotować się do depilacji laserowej bikini. Mamy dla Ciebie kilka podstawowych informacji, które pozwolą Ci czuć się pewnie podczas pierwszej wizyty w salonie kosmetologa.

Typy laserowej depilacji bikini

To, jak wygląda depilacja laserowa bikini, zależy od tego, jaki rodzaj zabiegu wybierzesz. Można bowiem wskazać kilka rodzajów depilacji bikini. Podczas rozmowy ze specjalistą powinnaś przedstawić swoje oczekiwania. Do wyboru masz następujące typy depilacji:

  • klasyczne – depilacja obejmuje tylko usunięcie owłosienia z pachwin;
  • francuskie – zabieg obejmuje pachwiny oraz boki wzgórka łonowego;
  • brazylijskie – depilacja laserowa bikini brazylijskie polega na usunięciu włosów z pachwin, warg sromowych, przestrzeni między pośladkami oraz ze wzgórka łonowego – choć z możliwością pozostawienia paska włosów;
  • hollywoodzkie – to najgłębsza metoda depilacji, usuwa wszystkie włosy w okolicach miejsc intymnych.

Przy każdym z tych typów musisz wiedzieć, że czeka Cię kilkanaście tygodni depilacji laserowej bikini. Ile zabiegów wchodzi w taki cykl usuwania owłosienia? Zwykle zaleca się około czterech zabiegów – konkretna liczba ustalana jest jednak indywidualnie z klientką.

depilowanie laserowe bikini klinika urody 2df7

Depilacja laserowa bikini – efekty i zalety

Jakie są zalety laserowej depilacji bikini? To przede wszystkim wygoda! Już nigdy nie zaskoczy Cię żadne spontaniczne zaproszenie na randkę czy wyjście na basen. Wybierając się na plażę, nie będziesz już więcej musiała się martwić nieestetycznie wyglądającymi podrażnieniami pozostawionymi przez maszynkę do golenia. Zaufaj profesjonalistom, którzy zajmują się depilacją bikini.

Efekty na pewno Cię zadowolą. Aby zachować osiągnięty rezultat na dłużej, co kilka tygodni należy wykonać zabieg przypominający. Mimo wszystko jeden zabieg przypominający co około dwa miesiące wydaje się wygodniejszy do przeprowadzenia niż cotygodniowe golenie się trymerem lub maszynką do golenia.

Jak przygotować się do depilacji laserowej bikini?

Bez względu na to, czy chcesz zdecydować się na depilację laserową bikini w Warszawie, Gdyni, Opolu czy Kaliszu – zawsze sprawdzaj opinie o konkretnym miejscu i osobach tam pracujących. Depilacja wykonywana laserem powinna być wykonywana przez profesjonalistów z zachowaniem wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa.

Konsultacja ze specjalistą zawsze powinna poprzedzać właściwy zabieg depilacji laserowej bikini. Przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu mogą być m.in.: choroby skóry, łuszczyca, ciąża, zaburzenia hormonalne lub stosowanie niektórych leków.

Warto być przygotowanym na to, że depilacja laserowa bikini głębokiego może powodować lekki dyskomfort. Ból nie jest jednak silny, a sam zabieg trwa dość krótko. Czasem oprócz bólu dodatkowym zmartwieniem kobiet bywa kwestia intymności. Nie ma jednak powodów do stresu – zwłaszcza jeżeli wybierzesz profesjonalną i cieszącą się zaufaniem klientek klinikę urody.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.