• Start
  • Uroda
  • Najlepsza metoda przedłużania włosów

Najlepsza metoda przedłużania włosów

Przedłużanie włosów to droga na skróty do pięknych i długich włosów. Polega ono na doczepianiu do naturalnych włosów odpowiednio dobranych sztucznych pasm. Dzięki temu zabiegowi włosy mogą być przedłużone nawet do 60 cm, jednak długość doczepianych włosów należy skonsultować z ekspertem. Zastanawiasz się, czy przedłużanie włosów jest zabiegiem odpowiednim dla Ciebie? Poniżej znajdziesz szereg informacji, które rozwieją Twoje wątpliwości.

Czy jest widoczne, że włosy zostały sztucznie przedłużone?


Wiele kobiet przed przystąpieniem do zabiegu przedłużania włosów martwi się, że łączenie ich naturalnego włosa ze sztucznym pasem będzie bardzo widoczne. Są to obawy bezpodstawne, ponieważ istnieje szereg metod profesjonalnego przedłużania włosów, które dają naturalnie wyglądający efekt. Należy pamiętać, że doczepienie sztucznych pasm może nie wyglądać idealnie na włosach bardzo cienkich i zniszczonych.

Metody przedłużania włosów


Do najpopularniejszych metod przedłużania włosów należą: metoda keratynowa, metoda kanapkowa tape-in, metoda clip-in, metod microring. Warto wiedzieć, że niezależnie od metody niezwykle ważne jest znalezienie odpowiednich włosów do przedłużania, które dadzą odpowiedni efekt końcowy.


Metoda keratynowa


Mówi się, że metoda keratynowa daje najlepsze mocowanie. Sztuczne pasma włosów są mocowane do naturalnych, za pomocą rozgrzanej do 180 stopni Celsjusza keratyny. Jest to możliwe, ponieważ sztuczne pasma posiadają keratynową łuskę, która pod wpływem temperatury staje się klejąca. Warto wspomnieć, że keratyna nie niszczy naturalnej struktury włosa. Technika ta daje bardzo naturalny i trwały efekt, dzięki któremu można cieszyć się przedłużonymi włosami przez 3-4 miesiące.


Metoda kanapkowa tape-in


Metoda kanapkowa tape-in jest idealna dla osób, które posiadają cienkie włosy. Aplikacja jest bardzo łatwa i polega na przymocowaniu sztucznych pasm do skóry głowy za pomocą specjalnej taśmy, którą zgrzewa się prostownicą. Mocowania są praktycznie niewidoczne i niewyczuwalne. Efekt doczepiania włosów tą metodą utrzymuje się do 3-4 miesięcy.

Metoda clip-in


W metodzie clip-in pasma doczepia się za pomocą specjalnych klipsów. Jest to prosta metoda, która nie wymaga stosowania wysokich temperatur. Niestety włosy przedłużone w ten sposób nie zawsze nie wyglądają naturalnie i często nadają się tylko na specjalne okazje. Takie sztuczne pasma można używać wielokrotnie.

Metoda microring


Metoda doczepiania włosów na mikroringi polega na doczepianiu sztucznych pasm do pasm naturalnych włosów przy pomocy malutkich obrączek. Obrączki są zazwyczaj silikonowe, miedziane, brązowe lub aluminiowe. Warto wspomnieć, że dla rzadkich włosów ta metoda może nie być najlepsza, ponieważ ringi mogą być widoczne. Ponadto osoby, które zdecydowały się na tą technikę powinny udać się do fryzjera na kolejną wizytę, aby podciągnąć mocowanie. Należy zauważyć, że ta metoda wymaga dużych umiejętności stylistów.

Jak dbać o przedłużone włosy?

Dbanie o przedłużone włosy nie wymaga wiele wysiłku. Należy jedynie pamiętać o podstawowych zasadach takich jak:

  • nierozczesywaniu włosów na mokro,
  • używaniu miękkiej szczotki,
  • nie myciu włosów zbyt często (maksymalnie 3 razy tygodniu),
  • myciu i rozczesywaniu włosów z wyczuciem, bez zbędnego szorowania,
  • używaniu odpowiednich naturalnych kosmetyków,
  • niemyciu przedłużonych włosów z pochyloną głową,
  • stosowaniu niższych temperatur podczas stylizacji.

Czy przedłużanie niszczy naturalne włosy?

Aby nie zniszczyć swoich naturalnych włosów niezbędne jest wybranie techniki dostosowanej do ich kondycji. Ponadto umiejętności fryzjerki, a także wysokiej jakości sztuczne pasma są kluczem do sukcesu. Wystarczy tylko zaufać nowoczesnym metodom oraz profesjonalistom, a możesz cieszyć się pięknymi i długimi włosami, bez uszczerbku na ich zdrowiu.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.