• Start
  • Uroda
  • Jak poprawnie używać pianki do włosów?

Jak poprawnie używać pianki do włosów?

Pianka do włosów to kosmetyk, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest on obecny w wielu kosmetyczkach – zarówno męskich, jak i kobiecych. Jego zadaniem jest uniesienie włosów, dodanie im objętości, ujarzmienie burzy loków. Tak naprawdę jednak pianka do włosów ma o wiele szersze zastosowanie i będzie ona kompleksowym, uniwersalnym wyborem przy stylizacji. Jak jednak jej poprawnie używać? O czym pamiętać?

Jak działa pianka do włosów?

Dobra pianka do włosów przede wszystkim odpowiada na potrzeby kosmyków. To, dlatego w dobrych drogeriach znajdziesz preparaty przeznaczone do włosów kręconych, prostych, a także pianki uniwersalne. Bez względu, po jaki produkt sięgniesz, pamiętaj, że każda pianka do włosów z https://www.perfumeria.pl/collections/pianki-do-wlosow przede wszystkim ma nadawać fryzurze objętości i unosić kosmyki u nasady. Takie działanie sprawia, że włosy wyglądają lekko, naturalnie, nawet jeśli są cienkie i trudne w stylizacji. W ofercie dobrych drogerii znajdziesz też pianki o działaniu pielęgnującym, regeneracyjnym i zapewniające termoochronę.

Jak nakładać piankę do włosów?

Stosowanie pianki do włosów nie wydaje się zadaniem trudnym. Aby jednak uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty, warto postawić na właściwą aplikację. Jak ona wygląda? Zaczyna się od umycia czupryny i jej delikatnego osuszenia ręcznikiem. Dopiero na czyste i suche włosy nakłada się piankę. Należy pamiętać, aby przed jej użyciem wstrząsnąć butelką, a następnie wycisnąć kosmetyk na otwartą dłoń. Ilość pianki zawsze trzeba dopasować do długości włosów – na te krótkie wystarczy jedna porcja wielkości orzecha włoskiego.

Piankę nakłada się bezpośrednio na włosy. Można też dokonać aplikacji za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach – wystarczy zanurzyć go w preparacie, a następnie przeczesać nim włosy. Przy zabiegu dobrze jest unikać dotykania skóry głowy – pianka może doprowadzić do jej nadmiernego przetłuszczania się.

Jakie włosy można stylizować pianką?

Pianka to kosmetyk wszechstronny i uniwersalny. Sięgać mogą po niego właścicielki włosów prostych. Jeśli chce się podnieś je u nasady i wygładzić na całej długości, powinny one kosmetyk nakładać tylko na górze czupryny i wysuszyć ją na okrągłej szczotce o dużej średnicy – nawijając pasmo po paśmie. Pianka sprawdzi się również przy układaniu loków. Ujarzmi je i zdefiniuje ich kształt, a także wydobędzie ich naturalny skręt. Na włosy kręcone kosmetyk należy nakładać na całej długości, a następnie opuścić głowę w dół i delikatnie ugniatać pasma podczas suszenia.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.