• Start
  • Uroda
  • Czym jest i na czym polega zawód lekarza medycyny estetycznej?

Czym jest i na czym polega zawód lekarza medycyny estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok zyskują na popularności. Dzięki nim można w krótkim czasie poprawić urodę i skutecznie zahamować procesy starzenia. Taką usługę powinien wykonywać doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Wówczas klient otrzyma gwarancję, że zabieg został przeprowadzony zgodnie ze sztuką lekarską oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. A na czym dokładnie polega ten zawód i kto może zostać lekarzem medycyny estetycznej?

Czym się zajmuje lekarz medycyny estetycznej?

Zakres obowiązków lekarza medycyny estetycznej może być bardzo zróżnicowany. Nowoczesne placówki oferują wiele interesujących zabiegów na takie części ciała jak:

  • twarz
  • usta
  • skórę głowy
  • dekolt
  • brzuch
  • ręce
  • nogi

Obecność specjalisty jest wymagana podczas procedur, które polegają na przerwaniu ciągłości tkanki skórnej. Do takich zabiegów zalicza się na przykład mezoterapię igłową, powiększanie ust czy usuwanie blizn i rozstępów. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza konsultacje z klientem, wykonuje nakłucia lub nacięcia oraz podaje znieczulenie.

Kto może zostać lekarzem medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina, w ramach której klienci mogą skorzystać z nowoczesnych metod poprawiania urody. W tej branży mogą pracować osoby, które mają czynne prawo do wykonywania zawodu lekarza oraz posiadają kompleksową wiedzę na temat poszczególnych zabiegów. Na polskich uczelniach medycznych nie ma specjalizacji z zakresu medycyny estetycznej. Lekarze mogą kształcić się w tym obszarze we własnym zakresie lub mogą też ukończyć odpowiednie szkolenia bądź kursy. Niektóre uczelnie oferują również studia podyplomowe z medycyny estetycznej. Jest to dobry sposób na zdobycie wiedzy, dzięki której lekarz będzie mógł profesjonalnie wykonywać ten zawód.

Medycyna estetyczna - dlaczego warto?

Lekarz medycyny estetycznej powinien cały czas się dokształcać, aby proponować klientom skuteczne i bezpieczne rozwiązania. Takie osoby są zatrudniane w prywatnych klinikach, np: Aestetic Clinic, gdzie mogą osiągnąć zdecydowanie wyższe zarobki niż lekarze pracujący w publicznych placówkach. Jednocześnie tego rodzaju praca daje wiele satysfakcji, ponieważ pozwala znacząco podnieść jakość życia klientów. Medycyna estetyczna to branża, w której dobrze odnajdą się osoby o odpowiednich predyspozycjach psychicznych. Lekarz musi się wykazać dużą cierpliwością i wysokimi kompetencjami interpersonalnymi, aby móc dobrze doradzić klientom i właściwie zadbać o ich zdrowie. Praca lekarza medycyny estetycznej wiąże się również z dużą odpowiedzialnością za wygląd, bezpieczeństwo i samopoczucie klienta. Dlatego specjalista powinien ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej za skutki błędów lekarskich.

Choć w Polsce nie ma specjalizacji dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej, to zawód ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tej branży doświadczony specjalista może liczyć na naprawdę wysokie zarobki, uznanie i prestiż. Jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla osób z wykształceniem medycznym, które szukają dobrze płatnej pracy z nieograniczonymi możliwościami rozwoju.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.