Co powinien zawierać krem na naczynka?

Cera naczynkowa wymaga rozważnej pielęgnacji oraz odpowiednio dobranych produktów. Ich znalezienie nie jest łatwe – zwłaszcza jeśli oprócz reaktywności występują także inne problemy skórne. Jakie kosmetyki do cery naczynkowej wybrać, aby poprawić jej kondycję? Co powinien zawierać dobry krem na naczynka? Czego należy wystrzegać się w pielęgnacji? Odpowiedzi na pytania znajdziecie w artykule.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej?

Niedostosowanie kosmetyków do cery naczynkowej oraz ignorowanie wysyłanych przez nią sygnałów – czy to w postaci rumienia, uczucia ściągnięcia, czy już widocznych, trwale rozszerzonych naczyń – prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego skóry, od którego już tylko krok do poważniejszych schorzeń, w tym trądziku różowatego. Wybór odpowiednich produktów nie jest jednak łatwy. Wrażliwa, delikatna i mocno reaktywna skóra bardzo często reaguje zaczerwienieniem, podrażnieniem czy kłuciem, nawet w kontakcie z powszechnie bezpiecznymi i dobrze tolerowanymi składnikami. Jak więc dobrać kosmetyki do cery naczynkowej? Jakich składników szukać w dostępnych kremach i innych preparatach, a czego unikać w pielęgnacji?

Zalecane kosmetyki do cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej powinna być ukierunkowana na kluczowe problemy tego typu skóry – przede wszystkim kruchość i wysoką przepuszczalność naczyń oraz osłabioną, cienką barierę naskórkową, za którą idzie najczęściej także odwodnienie i przesuszenie.

Niezależnie od tego, o jakim kosmetyku do cery naczynkowej jest mowa – czy będzie do krem do codziennej pielęgnacji, czy też inny produkt – warto szukać przede wszystkim substancji, które będą działały:

 • silnie uszczelniająco i wzmacniająco na integralność ścian naczyń krwionośnych,
 • odbudowująco w obrębie płaszcza hydrolipidowego,
 • wspierająco na równowagę mikrobiomu,
 • łagodząco na podrażnienia,
 • przeciwzapalnie,
 • antyoksydacyjnie.

Co powinien zawierać krem na naczynka?

Wybierając krem na naczynka lub jakikolwiek inny kosmetyk do cery naczynkowej, warto postawić przede wszystkim na te produkty, które w swoich formułach zawierają takie substancje czynne, jak:

 • lipidy – ceramidy, cholesterol, kwasy tłuszczowe,
 • witaminy – witamina C, witamina E, witamina K,
 • wyciągi i ekstrakty roślinne – z arniki górskiej, kasztanowca zwyczajnego, oczaru wirginijskiego, miłorzębu japońskiego, lukrecji, kocanki, zielonej herbaty,
 • rutynę,
 • niacynamid,
 • peptydy,
 • wąkrotkę azjatycką,
 • d-panthenol,
 • alantoinę,
 • beta-glukan,
 • probiotyki.

Profesjonalne kosmetyki do cery naczynkowej z zawartością wyżej wymienionych składników znajdziecie w internetowym sklepie 4skin.pl: https://www.4skin.pl/sklep/wskazanie/naczynka/. Jeśli zastanawiacie się, który produkt będzie dla Was odpowiedni lub też nie wiecie, jak wkomponować go do swojej pielęgnacji, skorzystajcie z dostępnej na stronie opcji bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem.

Jak wybrać dobre kosmetyki do cery naczynkowej?

Przy wyborze kosmetyków do cery naczynkowej należy zwrócić uwagę nie tylko na obecność korzystnie działających składników, ale też zawartość innych substancji w formule. Ważne jest, by była ona pozbawiona przede wszystkim środków o wysokim potencjale drażniącym. Należą do nich m.in. substancje zapachowe, sztuczne barwniki, składniki rozgrzewające, alkohol benzylowy i etylowy czy glikol propylenowy.

Układając pielęgnację dla cery naczynkowej, należy też pamiętać, że występująca kruchość naczyń to wyłącznie jedna z cech skóry. Klasyfikuje ona ją do określonego podtypu, lecz nie określa w pełni. Przy wyborze kosmetyków do cery naczynkowej należy brać pod uwagę i inne parametry – tak, aby dobrane do pielęgnacji preparaty odpowiadały w pełni jej potrzebom. Znaczenie ma np. praca gruczołów łojowych, a co za tym idzie naturalny poziom natłuszczenia skóry, podatność skóry na zanieczyszczanie, odwadnianie, przebieg rogowacenia czy współwystępujące problemy, np. przebarwienia, trądzik, zmarszczki.

Wybierając kosmetyki do cery naczynkowej, warto pamiętać, aby zawsze dostosowywać je pod kątem formuły i działania do zewnętrznych warunków. Skóra naczynkowa jest szczególnie wrażliwa na wszelkie zmiany – czy to te pochodzące z wnętrza organizmu, czy ze środowiska. O tym, jak odpowiednio zatroszczyć się o nią latem, przeczytasz na https://www.4skin.pl/skora-naczynkowa-jak-dbac-o-nia-latem/.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.