• Start
  • Uroda
  • Jak bezpiecznie skorzystać z usług kliniki medycyny estetycznej?

Jak bezpiecznie skorzystać z usług kliniki medycyny estetycznej?

Popularność miejsc, w których możemy zadbać o swój wygląd, poprawić mankamenty urody lub nawet zatrzymać czas jest coraz większa. Media pełne są ofert, celebrytów rekomendujących zabiegi i promocji próbujących nas skusić. Jak się w tym odnaleźć?

O pomoc poprosiliśmy specjalistę z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Club Lemoné.

Pytanie: Jesteśmy zarzucani ofertami, reklamami i promocjami klinik, które na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią. Widzimy piękne zdjęcia wnętrz i opracowane graficznie zdjęcia modelek. Jak się w tym wszystkim rozeznać? Jak mądrze wybrać miejsce, w którym w bezpieczny i komfortowy sposób skorzystamy z zabiegów, a następnie będziemy cieszyć się spektakularnymi i trwałymi efektami?

Odpowiedź: Po pierwsze - nie skupiajmy się na tych zdjęciach. Owszem, estetyka wnętrz jest ważna, wszystkim nam zależy, aby pacjent czuł się w Klinice komfortowo, ale na samym początku powinniśmy sprawdzić historię takiego miejsca, kto, kiedy i dlaczego założył Klinikę oraz jaka idea mu przyświeca.

Klinika Medycyny Estetycznej Beauty Club Lemoné istnieje ponad dwadzieścia lat. Jej założycielką jest Lekarz Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej Agnieszka Tomala, która medycyną estetyczną zajmuje się od 2001 r. Lemoné powstało więc z pasji, a jego fundamenty zostały oparte na wiedzy i doświadczeniu fantastycznego zespołu.

Pytanie: Czy to ważne jacy specjaliści tworzą zespół, czy powinniśmy sprawdzać jakie mają przygotowanie do zawodu?

Odpowiedź: Zdecydowanie. To jedna z najważniejszych rzeczy. Aby zabiegi były bezpieczne muszą być wykonywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Powinniśmy unikać miejsc, gdzie trudno jest uzyskać informacje na ten temat lub dyplomy i certyfikaty są wydane przez nikomu nieznane instytucje.

Drugą kwestią jest skład zespołu. Kadra Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Club Lemoné składa się z Lekarza Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej, Endokrynologa, Diabetologa, Lekarza Chorób Wewnętrznych, Kosmetologa, Kosmetyczki i Masażystki. Nad wszystkim zaś czuwa Kierownik Kliniki. Taki skład zespołu zapewnia kompleksowe, szczegółowe i dogłębne podejście do problemu każdego pacjenta oraz znalezienie rozwiązania na wszystkich zdiagnozowanych płaszczyznach. To bardzo ważne, żeby pacjent nie był odsyłany do innych poradni w celu pogłębienia diagnozy.

Pytanie: Czy poza kwalifikacjami i składem zespołu coś jeszcze powinniśmy sprawdzić?

Odpowiedź: Ważna jest oczywiście także oferta Kliniki - jej wszechstronność i jakość. Możemy sprawdzić, czy proponowane zabiegi wykonywane są na nowoczesnych urządzeniach, czy personel podąża za nowościami technologicznymi, szkoli się i rozwija. 

Podam przykład - z roku na rok mamy coraz nowocześniejsze urządzenia do depilacji laserowej. Nie tylko są one coraz bardziej skuteczne, ale także potrafią zaoszczędzić wiele bólu i dyskomfortu podczas zabiegów. Nie ma więc sensu korzystać z zabiegów wykonywanych na przestarzałych maszynach. To strata czasu, pieniędzy i rozczarowanie brakiem zadowalających efektów.

W ofercie Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Club Lemoné znajdziemy nowoczesne, ale sprawdzone i skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: na redukcję i wypełnianie zmarszczek, leczenie nadpotliwości, powiększanie i modelowanie ust oraz peelingi medyczne i lipolizę iniekcyjną.

Oferujemy także wymagające mniejszej ingerencji, ale cieszące się ogromna popularnością, zabiegi z zakresu biostymulacji (na przykład osoczem bogatopłytkowym, kolagenem) oraz kosmetologii medycznej (makijażu permanentnego, oczyszczania wodorowego, infuzji tlenowej, radiofrekwencji bezigłowej, mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, oczyszczania manualnego).

Doświadczony personel przeprowadza także zabiegi hi-tech takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, laserowe zamykanie naczynek, dermapen, karboksyterapia, terapia światłem LED, laserowe usuwanie przebarwień i rumienia, a także depilacja laserowa.

Dopełnieniem oferty jest terapia manualna – bogata oferta masaży (kobido, kassaji, japoński, gorącymi kamieniami, antycellulitowy, bańką chińską, relaksacyjny, aromaterapeutyczny, tajski stóp oraz specjalny, dedykowany kobietom w ciąży).

Pytanie: Wróćmy jeszcze do samego wnętrza. Kiedy mamy już pewność, że zabiegi zostaną wykonane przez doświadczony personel na urządzeniach najwyższej jakości, to czy możemy jednak sugerować się wystrojem i estetyką kliniki?

Odpowiedź: Jak najbardziej! To, czy dane miejsce nam się podoba, czy jesteśmy w stanie w nim odpocząć, czy zaspokaja nasze wymagania pod względem estetyki, ma ogromne znaczenie. Nie zastąpią one rzecz jasna kompetencji personelu, ale są jego doskonałym uzupełnieniem. Zresztą nie tylko o piękno wnętrz tu chodzi. 

Warto przyjrzeć się lokalizacji Kliniki, czy łatwo do niej dojechać, czy przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe.

Klinika Beauty Club Lemoné jest nieznacznie oddalona od głównego ciągu komunikacyjnego, jednak na tyle, by zapewnić spokój i pełną dyskrecję. Obszerny parking zapewnia komfort parkowania nawet dużymi samochodami, a otaczający Klinikę ogród zachwyca i wycisza sprzyjając relaksowi.

Trzeba wziąć pod uwagę, że miejsce jakim obecnie jest Klinika medycyny estetycznej Beauty Club Lemone, to blisko dwadzieścia lat doświadczenia, rozpoznawania potrzeb i oczekiwań klientów, szkoleń oraz budowania zespołu i oferty. Więcej informacji o ofercie Kliniki Lemoné znajduje się na stronie https://www.lemone.pl/.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.