Zalety suplementowania magnezu

Współcześnie łatwo można zauważyć panujący trend na zdrowy styl życia. W parkach i na osiedlach spotyka się mnóstwo biegaczy, korty basenowe wypełnione są dziećmi uczącymi się pływać, a na siłowniach już nie tylko mężczyźni podnoszą ciężary. Wiele osób zwraca uwagę na to, co je i jakiej jakości są te produkty, a suplementy diety stały się, czymś całkowicie naturalnym. Warto wiedzieć coś więcej o składnikach, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu, dlatego ten wpis dotyczy jednego z minerałów, a mianowicie – magnezu.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o magnezie

Być może magnez kojarzy Ci się z lekcjami chemii – w końcu to jeden z elementów układu okresowego pierwiastków. Można wskazać różne związki magnezu, takie jak: glicynian magnezu, chlorek magnezu czy mleczan magnezu. Magnez jest minerałem i makroelementem, co oznacza, że jego ilość w organizmie człowieka jest dość duża. Z różnych powodów (np. niewłaściwej diety, zaburzeń odżywiania lub zaburzeń hormonalnych) może jednak dojść do niedoboru magnezu. Objawy wskazujące na zbyt małą ilość magnezu we krwi to m.in.:

  • ciągłe uczucie zmęczenia i zdenerwowania,
  • częste skurcze lub drżenie mięśni,
  • kołatanie serca,
  • wypadanie włosów,
  • trudności ze snem,
  • migreny.

Suplementowanie magnezu ma wiele zalet. Ten makroelement przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Dodatkowo magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Przyczynia się także do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Jak widać odgrywa wiele różnych funkcji w ciele człowieka, dlatego warto dbać o jego odpowiedni poziom.

Źródłem magnezu są np.: kakao, migdały, pestki dyni, fasola biała oraz płatki owsiane. Codzienną dietę można także uzupełnić wybranymi suplementami diety, o których piszemy poniżej.

Suplementy z magnezem, które warto znać

Nie każdy ma możliwość zadbania o zbilansowaną dietę – może to wynikać ze stylu życia lub alergii pokarmowych. W celu dostarczenia odpowiedniej ilości magnezu warto wybrać dobrej jakości suplementy. Wiele produktów w swoim składzie posiada glicynian magnezu, np. Chelatowany Glicynian Magnezu od marki Swanson. Jest on popularny w suplementach diety, ponieważ bardzo dobrze się wchłania.

Jakie inne produkty z magnezem zasługują na uwagę? Zarówno te, które w swoim składzie posiadają tylko ten pierwiastek, jak i te wzbogacane o inne cenne elementy. Dużą popularnością na rynku cieszą się suplementy marki Osavi – możesz więc przyjrzeć się bliżej ich produktowi Magnez + Witamina B6. Jeśli nie lubisz suplementów w formie kapsułek, to możesz wypróbować High Absorption Magnesium, Chelat Magnezu w proszku od Doctor's Best.

Wszystkie wymienione produkty znajdziesz w sklepie Shaman.pl (https://shaman.pl/kategorie-produktow/witaminy-i-mineraly/magnez), gdzie łatwo możesz znaleźć pożądany suplement, korzystając z filtrów.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.