• Start
  • Inne
  • Jak wybrać najbardziej skuteczny magnez?

Jak wybrać najbardziej skuteczny magnez?

Z uwagi na nieodpowiednią dietę i sporą dawkę stresu w codziennym życiu wielu z nas cierpi na niedobory magnezu. Jego suplementowanie jest bardzo istotne, gdyż odpowiada on za wiele ważnych życiowych procesów.

Nie każdy jednakże preparat zawierający magnez pozwala na uzupełnianie sporych braków tegoż pierwiastka. Jak wybrać zatem najbardziej skuteczny magnez? Na co zwrócić uwagę? Na te pytania, postaramy się udzielić odpowiedzi poniżej.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Zapotrzebowanie dobowe na magnez może być różne. W wypadku osób dorosłych wynosi ono najczęściej 300-400 mg. Zapotrzebowanie to rośnie tym bardziej u kobiet będących w ciąży oraz w czasie laktacji, u młodzieży w czasie wzmożonego rozwoju, u sportowców, u osób mających pracę fizyczną, jak i w wielu stanach chorobowych, którym towarzyszyć może utrata jonów magnezu.

Trzeba mieć na względzie, iż opisane zapotrzebowanie tyczy się kationów magnezu, nie zaś całości związku, w jakim tenże pierwiastek występuje w preparatach handlowych. Eksponowana na wybranych opakowaniach zawartość soli mineralnych nie jest tym samym, co zawartość jonów. Żeby zyskać pewność co do wartości preparatu, trzeba za każdym razem odszukać informacje typu: w jednej tabletce znajduje się 300 magnezu wodoroasparaginianu, co odpowiada 20 mg jonów magnezu. Należy po raz kolejny podkreślić, iż wyłącznie druga z podanych wartości jest dla nas ważna. Niewątpliwie magnez z apteki może zawierać o wiele więcej jonów magnezu, ale co z tego, jeżeli będzie to magnez pod postacią związku, który słabo się przyswaja. I tutaj trzeba zwracać uwagę na następną kwestię - źródło magnezu.

Tlenek, chlorek a może węglan?

Na opakowaniach dostrzec można nazwy takie, jak: węglan, chlorek czy tlenek. Magnez przyswaja się jednakże najlepiej ze związków organicznych takich, jak: cytrynian, mleczan albo asparaginian. Tabletki z magnezem dostępne pod tą postacią, nie mogą mieć w składzie sporych dawek magnezu, bo byłyby trudne do przełykania. Nie tylko to będzie mieć wpływ na wchłanianie. Trzeba także zwracać uwagę na fakt, iż tenże proces znacząco ograniczają wybrane składniki znajdujące się w pożywieniu (chociażby fosforany, których spore ilości spożywa się w słodkich napojach takich, jak coca-cola).

Witamina B6

Istotnym składnikiem preparatów z magnezem, jest witamina B6. Dzięki niej zwiększa się wchłanialność magnezu. Ułatwia ona również jego transport do komórek całego organizmu i utrzymuje jego zapasy wewnątrzkomórkowe na odpowiednim poziomie. Zatem zwiększa skuteczność działania wymienionego pierwiastka.

Magnez - apteka internetowa 

Preparaty z magnezem najlepiej jest kupować w aptece. Wygodnym rozwiązaniem są apteki internetowe, gdzie znajdziemy duży wybór suplementów. Pamiętajmy, iż najlepszy będzie magnez lek z aptekadlapacjenta.pl. Wybierając go możemy mieć pewność, iż zawarte w preparacie składniki dobrze się wchłaniają, zaś ich skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.