• Start
  • Inne
  • Skąd placówka medyczna może pozyskać sprzęt medyczny?

Skąd placówka medyczna może pozyskać sprzęt medyczny?

Prowadzenie placówki medycznej to bardzo odpowiedzialne zadanie. Takie miejsce służy bowiem do przeprowadzania terapii różnego rodzaju schorzeń i wykonywania zabiegów. Dlatego każda klinika musi zostać wyposażona w profesjonalne urządzenia medyczne. Dzięki nim możemy w pełni zatroszczyć się o zdrowie i życie swoich pacjentów.

Odpowiednie miejsce

Różnego rodzaju sprzęt medyczny to nieodzowna część każdej terapii. Właściwie dobrane urządzenia pomagają bowiem pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia. Żeby jednak nabyte produkty były wysokiej jakości, musimy kupować je tylko od renomowanych sklepów medycznych. Tego typu miejsca oferują sprzęt spełniający wszystkie wymagane przez prawo parametry. W ten sposób mamy pewność, że pozyskane do naszej placówki narzędzia spełnią swoją funkcję i pomogą nam dbać o zdrowie pacjentów.

Indywidualne zamówienie

Dla wielu placówek medycznych ciekawym rozwiązaniem może być współpraca z firmami pomagającymi w pozyskiwaniu sprzętu leczniczego takimi jak np. medologic.com. To przedsiębiorstwo umożliwia bowiem osobom prowadzącym kliniki składanie indywidualnych zamówień. Cała procedura polega na uzupełnieniu stosownego formularza, gdzie informujemy, jaki sprzęt jest nam potrzebny. Tutaj możemy określić dziedzinę medycyny, w ramach której dane urządzenie będzie zastosowane. Oprócz tego ustalamy m.in. wysokość budżetu, jaki jesteśmy gotowi przeznaczyć na zakup wyposażenia oraz opisujemy procedury medyczne wykonywane za jego pomocą. Uzupełniony formularz trafia następnie do różnych dostawców zajmujących się sprzedażą urządzeń leczniczych. W bazie firmy znajduje się ponad siedemset przedsiębiorstw, które oferują klientom, zarówno sprzęt nowy, używany, jak i narzędzia po stosownej renowacji. Dzięki temu każda placówka ma możliwość pozyskać wyposażenie niezbędne do świadczenia rozmaitych usług medycznych. 

Zewnętrzne finansowanie

Zakup sprzętu medycznego to niestety spory wydatek. Nie każda placówka może sobie zatem pozwolić na pozyskanie odpowiedniego wyposażenia ze swoich własnych środków. Z tego powodu firmy takie jak np. medologic.com oprócz odpowiedniego sprzętu oferują klientom także możliwość otrzymania zewnętrznych pieniędzy na zakup urządzeń. W tym przypadku placówki mają do wyboru pożyczkę, dotację oraz leasing. Obecnie ta ostatnia opcja staje się coraz bardziej popularna głównie ze względu na jej dostępność oraz korzystne warunku. Nabywając sprzęt medyczny na podstawie umowy leasingowej, otrzymujemy urządzenie do użytku naszej placówki w zamian za comiesięczne opłaty. Pozwala to zatem na sporą oszczędność, ponieważ w przeciwieństwie do zakupu wyposażenia na własność tutaj nie musimy pokrywać całej wartości sprzętu. Oprócz tego liczne umowy gwarantują możliwość dostosowania uiszczanych rat do wysokości przychodów, jakie ma dana placówka. Tym samym znacznie łatwiej uzyskać profesjonalne urządzenia bez narażania budżetu jednostki na duże straty. Jak widać zatem nabywanie wyposażenia do swojej placówki medycznej, jest aktualnie dosyć proste. Dzięki licznym ofertom poszczególnych firm możemy zaopatrzyć klinikę w dowolny sprzęt. 

Sprawdź szeroką ofertę sprzętu medycznego do klinik, szpitali i gabinetów medycznych. Zamów sprzęt medyczny od medologic.com

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.