Dlaczego odpoczynek jest ważny?

Nieważne, jaki zawód wykonujesz i jak bardzo stresująca jest Twoja praca. Zaplanowany wypoczynek, szczególnie ten dłuższy umożliwi Ci pełną regenerację i przywrócenie sił do pracy. Jak zaplanować taką przerwę od pracy i o czym koniecznie należy pamiętać? Sprawdź, jeśli czujesz, że w swojej pracy przestajesz być efektywny.

Czytaj dalej

Jak poradzić sobie z bezsennością?

Nie da się ukryć, że obecnie coraz więcej osób cierpi na bezsenność. Jak wiadomo, zdrowy i spokojny sen jest kluczowym aspektem dla zachowania odpowiedniej kondycji zdrowotnej oraz dobrego samopoczucia. To właśnie podczas snu nasz organizm się regeneruje i zbiera siły na kolejny dzień. Warto jednak zauważyć, że bezsenność staje się przypadłością kojarzoną z XXI wiekiem. Dochodzi do niej jeszcze sen przerywany i nagminne wybudzanie się w środku nocy, które całkowicie redukuje możliwość wypoczynku. Jednak z bezsennością można walczyć i co więcej, można to zrobić w całkowicie naturalny sposób. Od czego więc warto zacząć?

Czytaj dalej

Jak zminimalizować działania niepożądane w chemioterapii

Chemioterapia stanowi jeden z ważniejszych elementów leczenia choroby nowotworowej. Choć może ona przynosić bardzo dobre efekty, to jednocześnie po jej podaniu często występują działania niepożądane. Możemy je łagodzić, przyjmując odpowiednie leki, lecz warto sięgnąć również po alternatywne metody.

Czytaj dalej

Jak działa i ile kosztuje catering dietetyczny w Poznaniu?

Lato już za nami, a tobie mimo starań nie udało się zrzucić zbędnych kilogramów i uzyskać wymarzonej sylwetki? Nie zniechęcaj się tym. Odchudzanie to jedna z najtrudniejszych rzeczy na świecie. Jej powodzenie w dużej mierze zależy od tego, jak się do tego zadania przygotujemy i czy będziemy działać wg jakiegoś planu lub, czy rzucimy się na głęboką wodę bez żadnej strategii. My to dobrze rozumiemy i niezmiennie od wielu lat pomagamy Wam chudnąć i dbać o swoje zdrowie. W jaki sposób to robimy?

Czytaj dalej

Bezpieczna i komfortowa kąpiel dzięki siedziskom do wanny

Dla osób starszych, zmagających się często z ograniczeniami motorycznymi, codzienna kąpiel stanowi spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli korzystają z wanny. Wysiłku wymaga nie tylko wchodzenie do środka i opuszczanie jej wnętrza, ale także przyjęcie i utrzymanie pozycji siedzącej wymagającej wyprostowania nóg. Dodatkowym utrudnieniem jest śliskość dna wanny, niosąca zagrożenie upadkiem. Siedzisko do wanny niemal całkowicie rozwiązuje te problemy.  

Czytaj dalej

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.