• Start
  • Inne
  • Jak zaaranżować home office? Z pomocą przychodzi biurko elektryczne

Jak zaaranżować home office? Z pomocą przychodzi biurko elektryczne

W ostatnim czasie wiele osób zmieniło tryb pracy ze stacjonarnej na zdalną. Bardzo często wiąże się to z koniecznością zaaranżowania miejsca pracy w domu – tak zwanego home office. Warto wówczas zadbać o ergonomiczne umeblowanie (przede wszystkim biurko i krzesło). Jest to nieoceniona inwestycja w zdrowy kręgosłup.

Biurka elektryczne – dlaczego warto?

Odpowiedź jest prosta: biurka elektryczne to najwygodniejsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie, które pomoże ci zadbać o kręgosłup. Warto bowiem wiedzieć, że biurko powinno być idealnie dopasowane do wzrostu użytkownika. Co więcej – badania pokazują, że najlepszym trybem pracy jest tryb zmienny. Oznacza to, że powinniśmy zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą.

Biurko regulowane elektrycznie pozwala łatwo i szybko zmienić wysokość biurka, a co za tym idzie – znacząco poprawia komfort pracy. Taka regulacja jest niezwykle precyzyjna. Oznacza to, że zawsze możesz podnieść biurko na określoną wysokość – dokładnie taką, jaką preferujesz. Ciężko o taką precyzję z tradycyjnie regulowanym meblem.

Biurko wyposażone jest także w funkcję zapamiętywania pozycji. To ważne, gdy korzysta z niego kilkoro użytkowników. Za każdym razem biurko powinno być dopasowane do wzrostu oraz indywidualnych potrzeb.

Praca siedząca czy stojąca – co jest lepsze dla kręgosłupa?

Jak już wspomnieliśmy – biurko regulowane elektrycznie pozwala szybko zmienić tryb pracy na stojący. Najlepsza dla kręgosłupa jest praca zmienna, a zatem podążanie za potrzebami własnego organizmu. Długotrwałe siedzenie przed komputerem ma destrukcyjny wpływ nie tylko na sferę fizyczną (bóle kręgosłupa, problemy z krążeniem, bóle szyi i nadgarstków, bóle głowy), ale także psychiczną (spadek koncentracji).

Udowodniono, że praca na stojąco jest idealnym sposobem na skoncentrowanie się na ważnym zadaniu. Ponadto zmiana pracy na stojącą wyzwala większe pokłady kreatywności. Dzieje się tak między innymi dlatego, że krew w organizmie lepiej krąży. Pracują także mięśnie.

Krzesło do biurka – jakie powinno być?

Nie sposób nie wspomnieć o znaczeniu krzesła, na którym siedzisz podczas pracy. Siedzenie jest w zasadzie nieuniknione, ale nawet jeśli trwa krótko – zawsze powinieneś zadbać o odpowiednie siedzisko. Powinno to być krzesło ergonomiczne, a więc dopasowane do naturalnych krzywizn ciała. Ważne jest odpowiednie podparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

W ofercie producenta można się spotkać również z krzesłem ortopedycznym, które jest zalecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa. Takie krzesło wyposażono w specjalne systemy, podtrzymujące różne odcinki kręgosłupa (szyjny i piersiowy, lędźwiowy). Posiada również system wentylacji organów miednicy.

Krzesło również powinno mieć możliwość regulacji i dopasowania go do postury użytkownika. Komfort zwiększają podłokietniki czy zagłówek. Warto wiedzieć również o tym, że obecnie na rynku dostępne są inne rozwiązania, takie jak stołki balansujące, krzesła siodłowe, a nawet rowerki treningowe do biurka.

Ponadto warto wyrabiać w sobie prawidłowe nawyki. Aby cieszyć się zdrowiem podczas pracy biurowej, nie zapominaj o odpowiedniej ilości snu, nawodnieniu, wietrzeniu pomieszczeń. Zmieniaj pozycję za każdym razem, gdy tego potrzebujesz.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.