• Start
  • Zdrowie
  • Wkładki na płaskostopie – ulga i skuteczna pomoc w każdym wieku

Wkładki na płaskostopie – ulga i skuteczna pomoc w każdym wieku

Stopy to ta część ciała, o którą należy dbać bez względu na wiek. To one niosą nas przez życie i czasami muszą wiele... znieść. Dobrze jest się o nie troszczyć, stosując wkładki ortopedyczne.

Dobra kondycja stóp – także jeśli chodzi o kości śródstopia – to pozytywny wpływ na całą sylwetkę. Prawidłowe ustawienie stóp to kręgosłup i stawy (nie tylko nóg) w dobrej kondycji. A to z kolei przekłada się na brak ich zwyrodnień, a co za tym idzie – bólu. Do najczęściej występujących wad stóp należą płaskostopie podłużne i płaskostopie poprzeczne. Ich przyczyny mają swe podłoże w genetyce, ale nie tylko. Do innych należą: słabo rozwinięte więzadła w dzieciństwie, chodzenie na wysokich obcasach, stojąca praca, nadwaga, obciążająca stopy aktywność fizyczna.

Rodzaje wkładek – wkładki na płaskostopie podłużne i na płaskostopie poprzeczne

Wkładki dla osób z płaskostopiem poprzecznym różnią się od tych zalecanych osobom z płaskostopiem podłużnym. To dwa różne rodzaje wkładek korygujących. Dlatego też, aby kupić odpowiednie wkładki, np. ze sklepu internetowego, i dobrać je do swoich preferencji, konieczne jest to, by przeprowadzić odpowiednie badania stóp. Gdy one i konsultacja lekarska potwierdzą nasze obawy, wtedy będziemy mogli z szerokiej oferty wybrać odpowiednie wkładki. Dopasowując wkładki, warto też pamiętać o tym, by postawić na te dynamiczne. Czyli takie, które są podporą w każdej fazie chodu, a nie tylko podczas stania.

Co dają wkładki na płaskostopie? 

Wkładki korygujące odpowiednio dobrane spełnią swoją funkcję zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych dotkniętych płaskostopiem. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu wkładki odpowiednio „układają stopę" i zmieniają jej rozkład nacisków na podłoże. W związku z tym, gdy wada nie jest duża, wkładki korygują ją skutecznie. W ten sposób działają na przykład wkładki noszone przez dzieci – skutecznie leczą schorzenia stóp, takie jak różnego rodzaju płaskostopie. Natomiast u osób dorosłych wkładki zapobiegają dalszej deformacji stopy i przynoszą ulgę podczas chodzenia, niwelują ból przeciążonych w wyniku nieprawidłowej podstawy stawów i kości. Poza tym wkładki na płaskostopie wykonane z wysokiej jakości to dobra amortyzacja podczas chodzenia. 

Wkładki nie tylko na płaskostopie, ale także na ostrogę piętową czy paluch koślawy znacząco wpłyną na komfort poruszania się. Pozwolą też na uniknięcie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. A jak wiadomo, jego roli w prawidłowym funkcjonowaniu, podobnie jak i stóp, trudno zaprzeczyć. Wkładki na płaskostopie i inne dolegliwości związane ze stopami to inwestycja, która na pewno zaprocentuje – i to krok po kroku.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.