W jakim wieku występuje stulejka?

Stulejka to schorzenie, które dotyczy wielu mężczyzn na całym świecie. Problem może występować zarówno u małych dzieci, jak i u dorosłych mężczyzn. Brak odpowiedniej reakcji i rozpoczęcia leczenia może powodować powikłania, takie, jak chociażby infekcje miejsc intymnych, czy też ból przy stosunku. Jak przebiega leczenie stulejki? Jak określić, czy pacjent choruje na stulejkę? Jak wygląda operacja stulejki? Oto najważniejsze informacje!

Czym jest stulejka?

Zacznijmy od dokładnego wyjaśnienia, czym jest stulejka? Jest to schorzenie w postaci nieprawidłowej budowy anatomicznej w rejonie napletka. Wskutek zwężenia ujścia, pacjent może odczuwać trudności podczas odciągania napletka poza żołądź (na przykład, gdy napletek zsuwa się jedynie do połowy żołędzi), wówczas mamy do czynienia ze stulejką niepełną.

W niektórych przypadkach występuje jednak poważniejszy problem w postaci sytuacji, gdy pacjent w ogóle nie może odsunąć napletka, ponieważ jest on zaciśnięty przy żołędzi. Taki stan rzeczy może być wyjątkowym utrudnieniem w codziennym życiu. Stulejka uniemożliwia bowiem odpowiednią higienę, a także sprawia duży ból podczas stosunku. Należy więc udać się na wizytę lekarską. W większości przypadków konieczna może być operacja stulejki. Sprawdź, jak przebiega zabieg stulejki w Derm-Estetyka, renomowanej Klinice Medycyny Estetycznej w Gdańsku. Umów się na konsultację i dowiedz się, czy Twój problem kwalifikuje się do zabiegu na stulejkę.

Jakie są przyczyny stulejki?

Warto zauważyć, że w przypadku dzieci, stulejka występuje pierwotnie, ponieważ jest wynikiem budowy anatomicznej. Diametralnie inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku mężczyzn, którzy cierpią na stulejkę nabytą. Do głównych przyczyn zaliczamy:

  • nieodpowiednią higienę intymną,
  • urazy mechaniczne w rejonie napletka,
  • przyczyny pośrednie, takie, jak chociażby choroby, które powodują problemy z gojeniem ran, prowadzące do utraty elastyczności skóry napletka.

operacja stulejki gdzie

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg stulejki?

Wiele osób borykających się z tego rodzaju problemami interesuje się frazami, takimi jak stulejka zabiegOperacja stulejki pozwala raz na zawsze pozbyć się schorzenia i towarzyszących mu dolegliwości. W zależności od rodzaju stulejki, lekarz podejmuje decyzję odnośnie zabiegu. Możliwe jest przeprowadzenie pełnego obrzezania stulejki albo jedynie częściowego, w przypadku którego chirurg pozostawia jak największą część napletka.

W przypadku stosunkowo niewielkiej stulejki można również zdecydować się na plastyczne poszerzenie ujścia napletka. Ta forma zabiegu jest stosunkowo najmniej inwazyjna, ponieważ pozostawiany jest cały napletek.

Kto wykonuje operację stulejki?

Decydując się na zabieg plastyki napletka, czy obrzezania stulejki należy wybrać odpowiedniego lekarza. Do kogo udać się z problemem? Rozwiązaniem jest oczywiście wizyta u urologa. Dobrzy specjaliści przeprowadzają zabiegi regularnie, dzięki czemu posiadają bogate doświadczenie. To sprawia, że nie musimy obawiać się operacji. Jest to typowy zabieg, który nie łączy się z najmniejszym ryzykiem powikłań.

Warto pamiętać, że nieleczona stulejka może prowadzić do zaostrzenia się niekorzystnych objawów, w tym infekcji miejsc intymnych. Wynika to przede wszystkim z braku możliwości utrzymania odpowiedniej higieny. Operacja stulejki to szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.