Jak poradzić sobie z zapaleniem zatok?

Zapalenie zatok to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Ból w okolicy nosa, czoła i policzków, zatkany nos, katar, trudności z oddychaniem i gorączka to tylko niektóre z objawów zapalenia zatok. Na szczęście istnieje skuteczna broń w walce z tym schorzeniem – Sinupret, lek pochodzenia roślinnego, który można kupić bez recepty.

Co powoduje zapalenie zatok?

Zatoki to jamy w okolicy nosa i czoła, wypełnione powietrzem. Gdy błony śluzowe wyściełające zatoki ulegają stanowi zapalnemu, pojawiają się dolegliwości, takie jak ból i nacisk w okolicy zatok, wrażenie zatkanego nosa, nawracający katar (żółtawy lub zielonkawy), trudności z oddychaniem i gorączka. Przy pochylaniu głowy ból zatok się nasila. W przypadku powikłań zapalenie zatok może prowadzić do zapalenia ucha, obrzęku powiek, zaostrzenia astmy oskrzelowej czy zapalenia kości czaszki.

rsz bolzatok

Jak sobie radzić z zapaleniem zatok? Sinupret przynosi ulgę

Sinupret to lek pochodzenia roślinnego, który jest dostępny bez recepty na przykład w aptece Nowa Farmacja i skutecznie łagodzi dolegliwości związane z zapaleniem zatok. W składzie ma między innymi korzeń goryczki, ziele szczawiu, ziele werbeny oraz kwiat pierwiosnka z kielichem i kwiat bzu czarnego.

Sinupret występuje w dwóch formach – tabletkach drażowanych i kroplach. Obie formy leku rozrzedzają zalegającą wydzielinę, ułatwiają pozbycie się kataru oraz zmniejszają obrzęk błony śluzowej. Tabletki Sinupret mogą być stosowane – w odpowiednich dawkach – przez dorosłych oraz dzieci w wieku szkolnym, natomiast krople Sinupret są przeznaczone dla dzieci powyżej 6. roku życia. 

Natomiast Sinupret eXtract to skoncentrowana receptura leku, która działa szybciej i mocniej. Jedno opakowanie zawiera 20 tabletek i jest przeznaczone dla dorosłych. Należy jednak pamiętać, że Sinupret eXtract nie jest zalecany dla dzieci i nastolatków. 

Leki na zatoki należy stosować przez okres od 7 do 14 dni, aby substancje roślinne mogły zadziałać i oczekiwaną przynieść ulgę. Niemniej przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Uwaga też na przeciwwskazania: Sinupret nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, małe dzieci, osoby z nadkwasotą, chorobą wrzodową żołądka, chorobą dwunastnicy oraz osoby uczulone na którykolwiek ze składników.

A Ty jak sobie radzisz z dolegliwościami towarzyszącymi zapaleniu zatok? Wybierz skuteczną broń i przywróć komfort swobodnego oddychania!

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.