• Start
  • Zdrowie
  • Apteka internetowa – wygodny sposób zakupu leków

Apteka internetowa – wygodny sposób zakupu leków

Liczbę aptek internetowych, obecnie funkcjonujących w Polsce trudno jest ocenić. Analitycy rynku aptecznego szacują, że w naszym kraju funkcjonuje 136 aptek oferujących wysyłkową sprzedaż preparatów leczniczych. Apteki internetowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów ze względu na z dużą wygodą robienia zakupów przez Internet oraz często znacznie niższych cen. Umożliwiają one również szybkie porównanie cen tych samych produktów w różnych sklepach.

Jakie są zalety apteki internetowej?

Oferta aptek internetowych różni się od stacjonarnych jedynie tym, że nie ma w nich możliwości kupienia z dostawą do domu leków na receptę. Za to można w nich nabyć wszystkie inne produkty, takie jak: leki bez recepty, suplementy diety, środki higieniczne, kosmetyki i dermokosmetyki, środki opatrunkowe, środki czystości i pokarm dla małych dzieci oraz witaminy.

Często w aptekach stacjonarnych, znajdują się informacje o możliwości zamawiania asortymentu on-line i odbioru w punkcie stacjonarnym.

Apteki internetowe umożliwiają pacjentom spokojne zrobienie zakupów w dowolnym momencie, Ułatwiają one również porównanie składów podobnych produktów oraz porównanie ich cen, co nie jest możliwe w aptekach stacjonarnych.

Jedną z bardzo istotnych zalet apteki internetowej jest również jej szeroki zasięg terytorialny, pozwalający osobom mieszkającym nawet w dalekiej odległości od niej zamówienie lekarstwa. Dokonując zakupów w aptece internetowej, nie trzeba też czekać w długich kolejkach. Wszystkie produkty zakupione w aptece internetowej powinny zostać dostarczone bezpośrednio do domu lub paczkomatu w ciągu 2-3 dni.

Jak korzystać z usług apteki internetowej?

Każda apteka internetowa może działać jedynie na podstawie istniejącej również apteki stacjonarnej. Nie należy więc korzystać z aptek sprzedających leki przez internet, które nie posiadają informacji na temat swojego stacjonarnego odpowiednika.

Aby upewnić się, że dana apteka internetowa działa zupełnie legalnie, i że sprzedawane w niej produkty są w pełni bezpieczne, należy sprawdzić, czy posiada ona pozwolenie na działalności. Na stronie każdej apteki internetowej w widocznym miejscu powinno być umieszczone logo z białym krzyżem i 4 pionowymi pasami w odcieniach zieleni i szarości. Po kliknięciu w nie klient powinien zostać przekierowany na stronę właściwego urzędu, który wydał konkretnej aptece pozwolenie na prowadzenie działalności.

Dobrze jest również podczas dokonywania zakupów w aptece internetowej, sprawdzać opisy sprzedawanych leków, w których powinny znaleźć się wszystkie potrzebne informacje na temat nabywanych produktów. Ponadto należy pamiętać, że każda z aptek internetowych musi też zapewniać klientom możliwość konsultowania się z farmaceutą.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.