• Start
  • Uroda
  • Usuń owłosienie skutecznie z laserem Palomar Vectus!

Usuń owłosienie skutecznie z laserem Palomar Vectus!

Idealnie gładkie ciało bez nieestetycznych odrostów, grudek i podrażnień już dawno jest w zasięgu kobiet oraz mężczyzn, którym zależy na takim efekcie. Jednak aby epilacja, czyli usuwanie owłosienia laserem, była skuteczna, konieczny jest wybór odpowiedniego urządzenia i prawidłowe przeprowadzenie serii zabiegowych. Przybliżamy zalety lasera Palomar Vectus, uznawanego za jeden z najskuteczniejszych sprzętów w tej dziedzinie!

Na czym polega trwałe usuwanie owłosienia?  

Istnieje wiele sposobów, które pozwalają na usunięcie owłosienia. Te najpopularniejsze, jak depilacja mechaniczna za pomocą jednorazowych maszynek do golenia, pianek i wosku, już po kilku minutach dają satysfakcjonujący efekt, ale tylko maksymalnie na kilka dni, a tego nie można nazwać komfortem. 

Gładkim ciałem nieco dłużej można cieszyć się po usunięciu włosów wraz z cebulkami za pomocą depilatora, ale takie działania wiążą się z bólem i podrażnieniami. Słabe włoski i tak odrastają, a często po wyrywaniu mają też tendencję do wrastania. Również urządzenia IPL przeznaczone do użytku domowego świetnie radzą sobie z eliminacją włosów z pach, nóg, górnej wargi czy okolic bikini, jednak zabiegi trzeba powtarzać – nie usuwają włosów na stałe, a jedynie systematycznie je osłabiają.  

Do trwałego usuwania owłosienia przeznaczone są specjalistyczne urządzenia dostępne w klinikach medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetologii. Mają o wiele wyższą moc szczytową, dzięki czemu ich fale docierają wprost do mieszka włosowego i niszczą go na zawsze. Raz zniszczony włos nie odrasta. 

Jak działa epilacja urządzeniem Palomar Vectus? 

Urządzenie do epilacji Palomar Vectus działa na zasadzie fototermolisy selektywnej. Jego energia wykazuje wysokie powinowactwo do barwnika – melaniny – który znajduje się w mieszku włosowym, a także skórze. Starsze sprzęty do epilacji dzięki kontrastowi barw ,,wychwytywały” ciemne włosy na jasnej karnacji. Palomar Vectus natomiast dociera precyzyjnie do mieszka włosowego i niszczy go dzięki procesom zainicjowanym przez wysoką temperaturę, jednocześnie nie uszkadzając skóry. 

Najwięcej melaniny zawierają włosy w fazie czynnego wzrostu (anagen). Z kolei te, które są aktualnie w fazie spoczynku lub wypadania, oddzielają się od mieszka. Z tego powodu urządzenie do epilacji jest w stanie trwale zniszczyć tylko włosy w trakcie intensywnej produkcji barwnika. Zabiegi trzeba powtórzyć w kilku seriach, tak aby energia urządzenia mogła dotrzeć do każdego włosa w fazie anagenu. W Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy depilacja Palomar Vectus zawsze ustalana jest indywidualnie. Ilość zabiegów oraz odstępy między nimi zależą m.in. od obszaru zabiegowego oraz cech osobistych pacjenta. Na przykład włosy w okolicy pach i twarzy szybciej przechodzą przez poszczególne fazy wzrostu, dlatego zabiegi zwykle wykonuje się w odstępach ok. 4–6 tygodni. Z kolei usuwając włosy na nogach i plecach, niekiedy konieczne jest wydłużenie odstępów. 

Po pełnej serii kilku zabiegów zwykle możliwe jest usunięcie ponad 95% włosów z danego obszaru zabiegowego. Kilka pojedynczych włosków może pozostawać w fazie uśpienia nawet przez wiele miesięcy. Nie są to jednak włosy pominięte w trakcie zabiegu, a nowe.   

Zalety Palomar Vectus – epilacja skuteczna jak nigdy wcześniej! 

Palomar Vectus jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Dzięki temu urządzenie wykazuje bardzo wysokie powinowactwo do melaniny, a tym samym zabiegi przy jego użyciu są skuteczne i bezpieczne. Ryzyko poparzeń spada do minimum także dzięki automatycznemu czujnikowi melaniny. Palomar Vectus został wyposażony w inteligentną technologię skanowania poziomu melaniny w skórze – Skintel™. 

W odróżnieniu od innych urządzeń do epilacji, Vectus działa w oparciu o opatentowaną technologię PhotonRecyclingSM. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie także energii naturalnie odbijającej się od skóry. To z kolei znacznie zwiększa efektywność zabiegu. 

Już przed emisją światła powierzchnia zabiegowa jest schładzana dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Advanced ContactCoolingSM. Zabieg Vectus jest więc nie tylko wysoce skuteczny i bezpieczny, lecz także bardzo komfortowy dla pacjenta. 

Jeśli interesuje Cię trwałe usuwanie owłosienia w sposób wygodny i szybszy w porównaniu do innych metod, zachęcamy do umówienia wizyty w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy. Specjalista ustali dla Ciebie indywidualny plan zabiegowy.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.