• Start
 • Uroda
 • Dlaczego warto stosować stymulatory tkankowe i jaki wybrać?

Dlaczego warto stosować stymulatory tkankowe i jaki wybrać?

Środki stymulujące tkanki to forma pielęgnacji skóry, która sprzyja ujędrnianiu, napinaniu i tonizowaniu. Bywają one również nazywane "aktywnymi" lub "botanicznymi" produktami do pielęgnacji skóry. Substancje stymulujące tkankę zawierają naturalne składniki aktywne, takie jak aminokwasy, witaminy, minerały i składniki fitoodżywcze. Te elementy pomagają ujędrnić skórę, zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz poprawić elastyczność. W tym artykule odpowiemy, dlaczego warto stosować stymulatory tkankowe i który z nich wybrać, jeśli chcesz uzyskać jędrniejszą, bardziej napiętą skórę z mniejszymi oznakami starzenia.

Jakie korzyści gwarantują ci stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe gwarantują wiele korzyści. Główne z nich to:

 • gładsza, jędrniejsza i zdrowiej wyglądająca skóra;
 • zmniejszona widoczność zmarszczek;
 • poprawiona struktura skóry;
 • poprawione nawilżenie skóry;
 • poprawiona jędrność skóry;
 • poprawiona elastyczność skóry;
 • zmniejszona hiperpigmentacja;
 • zmniejszone cienie pod oczami;
 • bardziej świecąca i promienna skóra.

Dlaczego powinnaś używać stymulatorów tkankowych?

Stymulatory tkankowe są najbardziej popularnym i szeroko stosowanym rodzajem aktywnych produktów do pielęgnacji skóry. Jeśli Twoim głównym celem jest uzyskanie jędrniejszej, młodziej wyglądającej i zdrowej skóry, to stymulatory tkankowe zdecydowanie mogą pomóc Ci to osiągnąć. Najlepszą kwestię w stymulatorach tkankowych stanowi fakt, że cechuje je w 100% naturalny skład i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Bardzo łatwo też wpasowują się w codzienną rutynę pielęgnacji skóry, bez konieczności poświęcania im dużej ilości czasu.

Co daje Ci stosowanie stymulatorów tkankowych u specjalistów medycyny estetycznej?

Stosowanie stymulatorów tkankowych od specjalistów medycyny kosmetycznej zdecydowanie daje Ci najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o ujędrnianie i tonizowanie Twojej skóry. Dzieje się tak dlatego, że specjaliści wiedzą, jakiego rodzaju stymulatora użyć w zależności od rodzaju skóry i Twoich celów. To niezwykle ważne, ponieważ chcesz być pewna, że używasz odpowiedniego stymulatora, aby uzyskać najlepsze efekty. 

Jakie są rodzaje stymulatorów tkanek?

Stymulatory tkanek występują w wielu różnych rodzajach. Można je szeroko sklasyfikować na dwa rodzaje: naturalne i chemiczne. Naturalne stymulatory tkanek są wykonane z całkowicie naturalnych składników, takich jak witaminy, minerały i aminokwasy. Sprawdzają się doskonałe u osób o wrażliwej skórze. Z kolei chemiczne stymulatory tkanek zawierają substancje chemiczne, takie jak retinol i kwas glikolowy. Często miesza się je z naturalnymi składnikami. 

Wybierając stymulator tkanek, warto rozważyć swój typ skóry i cele. Na przykład, jeśli masz wrażliwą skórę, prawdopodobnie nie chcesz używać stymulatora z retinolem w nim. Z kolei, kiedy posiadasz skórę tłustą, raczej wolisz uniknąć stymulatora z dużą zawartością witaminy C. Jeżeli szukasz preparatu na zwiotczałą skórę twarzy, szyi i dekoltu, najlepiej znaleźć stymulator z właściwą ilością składników zwiększających stężenie kolagenu.

Na jakie marki stymulatorów tkanek zwracać uwagę?

Niektóre z najbardziej popularnych i znanych marek stymulatorów tkanek to Profhilo, Pluryal, Nucleofill. Juvenus oraz Sculptra. Pragnąc uzyskać najlepsze rezultaty i mieć pewność, że Twoja skóra będzie ujędrniona i stonowana, zwróć uwagę na powyższe produkty.

Czym należy się kierować przy wyborze stymulatora tkanek?

Przy wyborze stymulatora tkankowego ważne jest, aby rozważyć swój typ skóry i cele. Należy również pamiętać o ilości czasu, jaką poświęcasz na pielęgnację skóry i o tym, jaką skuteczność ma każdy produkt do pielęgnacji skóry. Zawsze sprawdzaj skład produktu, żeby upewnić się, czy zawiera naturalne substancje.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.