Zimowa przygoda w Tatrach

Od wielu dziesięcioleci w okresie zimowych do Zakopanego przybywają tłumy turystów. Poszukują przeróżnych wrażeń i atrakcji, ale zawsze na czele stawiane są te, związane z pogodą. W końcu gdzie jak gdzie, ale w Tatrach można liczyć na śnieg. Jak go wykorzystać? Możliwości jest całkiem sporo.

Wyjdź na zewnątrz!

Oczywiście całkiem sporo turystów traktuje Zakopane głównie jako miejsce widokowe. Podziwia góry z hotelowych okien, a następnie w tych właśnie obiektach spędza cały czas. Dzieli go między podawane o regularnych porach posiłki, beztroskie leniuchowanie na basenie, wizyty w saunie i może czasem niezbyt długi spacer. Rzecz jasna, każdy ma prawdo wypoczywać tak, jak lubi i tak, by czuł, że wyjazd przyniósł mu oczekiwane korzyści. Jednak to właśnie odpoczynek na świeżym powietrzu uznaje się za najbardziej wartościowy i przynoszący dobre skutki zarówno dla ciała, jak i dla psychiki. Obcowanie z przyrodą, połączone z ruchem, to zastrzyk energii, który może towarzyszyć nam jeszcze długo. Nie wspominając o tym, że takie aktywności są po prostu zdrowe i polecane przez lekarzy, by utrzymać nasze ciała w zdrowiu i dobrej kondycji. Stąd też porzućmy hotelowe zacisze i idźmy na zewnątrz. Co można robić?

Zimowe atrakcje Zakopanego

Najprostszym sposobem na wykorzystanie atrakcji pogodowych w Zakopanem zimą, jest rzecz jasna jazda na nartach. Przynajmniej w teorii, bo przecież nie każdy potrafi zjeżdżać po strokach czy uprawiać ski-touring. Jeśli te aktywności są wam obce i nie planujecie się ich uczyć, to równie dobrze można zwiedzać Zakopane (czy raczej jego okolice) na własnych nogach. W mieście funkcjonują wypożyczalnie, gdzie można zaopatrzyć się np. w rakiety śnieżne, dzięki którym poruszanie się po nim będzie bardzo ułatwione. Można też po prostu udać się na któryś z pobliskich szlaków turystycznych. Bezwzględnie pamiętając o tym, że osoby nieumiejące chodzić po górach, nie powinny się tego uczyć zimą. Wcale zresztą nie muszą, by przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę i ciężką do podrobienia w innych miejscach w kraju. Śnieg i pokryte nim białe przestrzenie można wykorzystać do wyprawy... na skuterach śnieżnych. To usługa oferowana przez firmę https://www.snowdoo.pl/, która daje do dyspozycji zarówno same maszyny, jak i przewodników i instruktorów, którzy przeprowadzą szkolenie i będą towarzyszyć na trasie. Jazda na skuterach nie jest bardzo wymagająca, w zasadzie sporo prostsza, niż mogłoby się zdawać. Dlatego też w takich wyprawach biorą udział nie tylko maniacy maszyn, siły i prędkości, ale całe rodziny z dziećmi – te oczywiście muszą zadowolić się miejscem dla pasażera. Skutery mają jednak dość duże wymagania dotyczące pokrywy śnieżnej, stąd mało jest miejsc, gdzie naprawdę przyjemnie można z nich korzystać. Na szczęście Zakopane należy właśnie do nich, wpiszcie więc tę atrakcję w kalendarium  następnego pobytu w stolicy Podhala, a na pewno nie pożałujecie.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.