• Start
  • Inne
  • Bluzy medyczne - obowiązkowy element stroju każdego pracownika ochrony zdrowia

Bluzy medyczne - obowiązkowy element stroju każdego pracownika ochrony zdrowia

Praca na stanowisku lekarza czy pielęgniarki jest niezwykle odpowiedzialna i wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Pacjenci przychodzą do ośrodków zdrowia z różnego typu schorzeniami, personel medyczny bierze również udział w licznych zabiegach, podczas których może dojść do wycieku różnego rodzaju wydzielin. Dlatego też należy zainwestować w odpowiedniej jakości odzież medyczną, wśród której głównym elementem są bluzy medyczne. 

Obowiązkowy strój zmienny każdego medyka

Lekarze, pielęgniarki oraz inny personel medyczny narażeni są na kontakt z różnego typu drobnoustrojami - bakteriami czy wirusami, a także wydzielinami pacjentów. Dlatego też wymaga się od nich noszenia odzieży zmiennej, a mianowicie specjalistycznej odzieży medycznej. W jej skład wchodzi przede wszystkim fartuch, lecz bardzo ważne są również bluzy medyczne oraz spodnie. inne bluzy medyczne dedykowane są kobietom, inne mężczyznom, tak aby każdy mógł poczuć się w zmiennej odzieży komfortowo. Bluzę medyczną należy prać stosunkowo często, dlatego dobrze mieć przynajmniej jedną sztukę na zmianę. Ochroni ona naszą odzież prywatną - bluzki czy koszule - przed różnego typu zabrudzeniami, których ciężko będzie się pozbyć. Pomoże również zredukować ryzyko wyniesienia poza ośrodek zdrowia chorobotwórczych drobnoustrojów. Obecnie bluzy medyczne rekomendowane są nie tylko lekarzom, pielęgniarkom czy położnym, ale również opiekunom medycznym czy rejestratorom. 

Znak rozpoznawczy dobrej placówki

Bluzy medyczne oraz inne elementy garderoby są obowiązkowe zarówno w publicznych, jak i w prywatnych placówkach medycznych. Ich właściciele powinni zwracać uwagę na to, co ma na sobie personel, głównie ze względów bezpieczeństwa. Co istotne, z bluz medycznych można też uczynić prawdziwy znak rozpoznawczy swojej placówki, dobierając na przykład dla każdego pracownika odzież w tym samym kolorze. Zwiększa to rozpoznawalność wśród pacjentów, zwłaszcza w dużych ośrodkach zdrowia. Właściciele placówek medycznych powinni we własnych zakresie zakupić dla pracowników zmienne stroje, w tym właśnie bluzy medyczne najwyższej jakości. Świadczą one nie tylko o odpowiedzialności, ale również o odpowiednim podejściu do pacjentów, którzy oczekują przede wszystkim profesjonalizmu. Ważne, aby bluzy medyczne były także wygodne, a więc muszą być wykonane ze stosunkowo elastycznych materiałów. Znacząco zwiększa to komfort pracy i pozwala sprawnie wykonywać swoje obowiązki, co jest bardzo istotne zwłaszcza w pilnych przypadkach, gdy czas nie jest sprzymierzeńcem. 

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.