• Start
  • Dziecko
  • Tablice manipulacyjne dla niemowlaków - najlepsza sensoryczna zabawka

Tablice manipulacyjne dla niemowlaków - najlepsza sensoryczna zabawka

Zabawki sensoryczne cieszą się popularnością wśród rodziców i są polecane na wielu portalach parentingowych. Coraz częściej natknąć się można na tablice manipulacyjne, które podbijają serca zarówno młodszych, jak i starszych dzieci, a także rodziców. Sprawdź, w czym tkwi ich fenomen.

Czym właściwie jest tablica manipulacyjna dla dzieci?

Tablica to zabawka stworzona w duchu Montessori, czyli jej zadaniem jest nauka poprzez zabawę. Wykonana jest drewnianej płyty, do której przymocowane są najróżniejsze elementy z otoczenia malucha. Mogą to być różne zamki, zasuwki, klamki, pokrętła, dzwonki, a nawet gniazdko z wtyczką.

Zabawa tablicą rozwija zmysły dziecka, a także małą motorykę (sprawność rączek). Tablicę możesz położyć na podłodze, oprzeć o coś lub powiesić na ścianie. Dziecko będzie musiało więc troszeczkę się wysilić, aby złapać element, który interesuje go w danej chwili. Tablica wspiera więc prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej.

Jak tablica manipulacyjna wspiera rozwój dziecka?

Na tablicy znajdują się przeróżne elementy, które wspierają rozwój sensoryczny i edukacyjny maluszka. Bawiąc się tablicą, dziecko poznaje nowe kształty, dźwięki i tekstury, co rozwija jego zmysły oraz motorykę małą. Ale to oczywiście nie wszystko. Tablica uczy nowych umiejętności, na przykład sznurowania bucików, otwierania zasuwek czy kłódek. Co więcej, zabawa tablicą rozwija kreatywność, samodzielność oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Tablica manipulacyjna dla niemowlaka - czy to bezpieczna zabawka?

Przedmioty codziennego użytku jako zabawka dla dziecka? Oczywiście takie przedmioty nie zostały zaprojektowane po to, aby dzieci mogły bezpiecznie bawić się nimi. Jednak coś sprawia, że pilot w ręce, zamek lub guzik, sznurowadła, a nawet własne stopy to dla niemowląt źródła najlepszej zabawy. Zastanawiasz się, co łączy te wszystkie przedmioty? Ich zastosowanie nie jest oczywiste dla malucha, a to sprawia, że jest w nich coś do odkrywania.

Tymczasem na tablicy manipulacyjnej znajduje się to wszystko, do czego ciągnie Twojego małego odkrywcę. Jednak z tą różnicą, że konstrukcja tablicy jest dokładnie przemyślana. Dzięki temu nie ma szans, by maleństwo zrobiło sobie krzywdę, bawiąc się tablicą. Zaokrąglone rogi drewnianej planszy, dokładnie wyszlifowana i zabezpieczona powierzchnia, a do tego bezpieczne dla dzieci farby.

Tablice sensoryczne - jak się nimi bawić?

Na tablicy manipulacyjnej znajdują się elementy o różnej trudności, dzięki czemu zachęcają do zabawy dzieci w różnym wieku. Młodsze dziecko może potrzebować wskazówek, jak bawić się poszczególnymi elementami. Dlatego zwłaszcza na początku usiądź z maluchem przy tablicy i po kolei baw się każdym przedmiotem, pokazując zaskoczenie i radość. Dziecko będzie pilnie obserwować Twoje ruchy i następnie naśladować je, zdobywając w ten sposób nowe umiejętności.

Gdy dziecko podrośnie, na tablicy znajdzie na przykład cyferki lub zegarek, dzięki którym smyk zdobędzie kolejne umiejętności. Jeżeli na tablicy będzie znajdować się gniazdko i wtyczka, maluch pozna je zawczasu i nie będzie interesować się tymi w ścianie.

Tablice edukacyjne - świetny pomysł na prezent dla dziecka

Jeżeli szukasz prezentu dla dziecka, tablica manipulacyjna od Manibox będzie strzałem w dziesiątkę. Te wyjątkowe tablice wykonywane są z dbałością o każdy szczegół. Rogi każdej planszy są zaokrąglone, a farby użyte do ich pomalowania - atestowane, dzięki temu Twoje dziecko może bezpiecznie bawić się zabawką. Warto dodać, że tablice od Manibox to nie tylko doskonałe zabawki edukacyjne, ale również prześliczne ozdoby do każdego pokoju. W sklepie znajdziesz kilka modeli z różnymi elementami codziennego użytku, a także w różnych wariantach kolorystycznych.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.