Jak znaleźć dobrego psychologa dla dziecka?

Problemy na tle psychicznym wbrew pozorom nie dotyczą wyłącznie osób dorosłych. Już nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą przejawiać niepokojące i często mocno odbiegające od normy zachowania, co wymaga podjęcia natychmiastowych działań. W obecnych czasach wizyty u psychologa stały się czymś zupełnie normalnym – pozwalają one zdusić problem jeszcze w zarodku, zamiast dać mu się rozrastać na większą skalę.

Warto uświadamiać o tym wszystkie osoby młode, dla których niejednokrotnie podjęcie się prób leczenia w tym zakresie jest mocno obciążające i wstydliwe. Nowe pokolenie często kryje się z problemem w obawie o reakcję rówieśników. Dlatego właśnie, zaburzenia na tle psychicznym mogą często przybierać formę agresywnych zachowań bądź prób całkowitego odizolowania się od kogokolwiek.

Wybór psychologa dziecięcego – czym dany specjalista powinien się odznaczać?

Nawet jeśli rodzice regularnie uczęszczają do wybranych psychologów twierdząc, że są oni dla nich najlepsi – nie oznacza to, że dla ich dzieci również taki specjalista okaże się pomocny. Oczywiście, każdy psycholog musi mieć ukończone odpowiednie szkoły wyższe i posiadać wymagane kwalifikacje wraz z uprawnieniami. Co więcej, w przypadku szukania psychologa dla swojego dziecka należy koniecznie zwracać uwagę na jego specjalizację. Wykształcenie z zakresu psychologii dziecięcej daje umiejętność obchodzenia się ze wszystkimi dziećmi, nawet tymi z perspektywy wychowania trudnymi. Oprócz szkół i kursów istotny jest sam staż pracy. Tutaj pojawiają się dwie szkoły:

  • starsze pokolenie psychologów dziecięcych, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży i potrafiących rozmawiać z młodym pokoleniem,
  • młodzi specjaliści świetnie znający język współczesnej młodzieży i doskonale rozumiejący problemy napotykane przez dzieci w szkole czy poza nią, którzy nie dysponują dużym doświadczeniem.

Ciężko o wskazanie które rozwiązanie jest lepsze. Pomiędzy tymi grupami również można znaleźć specjalistów stojących gdzieś pośrodku. Wiele zależy też od tego, w jaki sposób dziecko podejdzie do wizyty – być może będzie bało się rozmawiać z kimś starszym i otworzy się dopiero przy osobie, z którą nie dzieli go tak duża różnica wieku.

23 09 277 1

Gdzie szukać dobrego psychologa dla dzieci?

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach nowoczesnej technologii i internetu. Dzisiaj wsparcie psychologiczne dla dzieci znaleźć można poprzez kilka kliknięć w klawiaturę. Ważne natomiast, aby umieć szukać dobrych specjalistów. Kluczowe w tej kwestii jest zwracanie uwagi na wiarygodność opinii w temacie danego psychologa. Pozwolimy sobie w tym miejscu dodać wyłącznie, że komentarze odnośnie pracy danej osoby może wystawiać każdy – w tym konkurencja.

Nie ma złotego środka pozwalającego znaleźć specjalistę idealnego. Bardzo ważne jest próbowanie różnych rozwiązań i wybieranie się na wizyty zapoznawcze. Jeśli dziecko zdoła się otworzyć już na pierwszej wizycie – niewykluczone jest, że to właśnie ten psycholog będzie dla niego odpowiedni.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.