• Start
  • Zdrowie
  • Różnice w cenach soczewek progresywnych – czy warto inwestować w droższe modele?

Różnice w cenach soczewek progresywnych – czy warto inwestować w droższe modele?

Zakup soczewek progresywnych to dla wielu osób konieczność, która ma poprawić ich jakość życia. Rozpiętość cenowa jest jednak bardzo duża. Na czym polegają różnice między tanimi progresami, a soczewkami premium?

Soczewki progresywne - co to jest?

Klasyczne soczewki okularowe mają za zadanie skorygować ostrość widzenia z bliska lub na odległość, w zależności od wady. Producenci soczewek progresywnych skupiają się na tym, by ich klienci mogli sprawnie przenosić wzrok z bliska w dal i na odwrót, nie tracąc przy tym ostrości. Zaburzenia akomodacji najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem i choć są wynikiem naturalnych procesów starzenia się organizmu, dzięki soczewkom progresywnym, można obecnie uniknąć dyskomfortu, który jest ich następstwem.

Soczewki progresywne charakteryzują się specyficzną budową. Zostały zaprojektowane w taki sposób, że zastosowana w nich korekcja jest inna w ich dolnej oraz górnej części. Dolna partia szkieł ułatwia czytanie z bliska, z kolei górna obserwację na odległość. Między nimi znajduje się strefa progresji, umożliwiająca płynne przeniesienie wzroku i najlepiej sprawdza się do patrzenia na średni dystans.

Tanie soczewki progresywne czy droższe - jakie są różnice dla użytkownika?

Dobre szkła progresywne to przede wszystkim wysokiej jakości materiały, a co za tym idzie trwalszy produkt, który dłużej posłuży.

Najprostsze, tanie soczewki progresywne przeznaczone są dla osób, które mają identyczną wadę w obu oczach. W sytuacji, gdy występuje różnica w dioptriach, cylindrach potrzebna jest szczególna precyzja, a to oczywiście wpływa na cenę produktu.

Niektórzy mówią, że nie warto kupować drogich okularów progresywnych, bo może się okazać, że dana osoba nie będzie w stanie się do nich przyzwyczaić i włoży je do szuflady zapomnienia. Warto wiedzieć, że adaptacja w najtańszych soczewkach progresywnych z reguły trwa kilka do kilkunastu godzin, max. kilku dni. Są tacy, którzy się poddają, lecz w przypadku lepszych soczewek, oswojenie się z nimi powinno być dużo sprawniejsze.

Tanie soczewki mają zwykle niewielką strefę progresji, co utrudnia widzenie na odległościach pośrednich. W soczewkach, które kosztują więcej, jest ona powiększona, a wraz z nią komfort adaptacji wzroku tak, by akomodacja nie była odczuwalna, gdy znad telefonu spoglądasz nagle na nadjeżdżający tramwaj. Ogranicza to szybkie męczenie się oczu i związanie z nim bóle głowy.

Droższe soczewki progresywne możemy porównać do garnituru szytego na miarę, który leży na swoim właścicielu jak ulał, podczas gdy te tanie są dla każdego, czyli dla nikogo konkretnie.

Wysokiej klasy soczewki progresywne Seiko

Wybór sprawdzonej marki podczas zakupu soczewek ma ogromny wpływ na to, jak będzie ci się z nich korzystać. Seiko to producent soczewek okularowych z bogatym doświadczeniem. To przede wszystkim marka dla osób wymagających, szukających luksusowych okularów, które będą spełniać swoje założenia, a przy tym doskonale wyglądać. Seiko wykorzystuje najnowsze technologie, wytwarzając soczewki premium. Przed przygotowaniem zamówienia pracownicy przeprowadzają bardzo szczegółowy wywiad z klientem, co ma na celu ustalenie jego trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy, pasji itp. Specjalny algorytm wylicza na podstawie tych informacji, jak powinny być zbudowane soczewki, by maksymalnie poprawić komfort widzenia danej osoby w każdej sytuacji.

W przypadku soczewek progresywnych Seiko ma w swojej ofercie szeroki wybór. Każdy może znaleźć rozwiązanie, które najlepiej spełnia jego oczekiwania i potrzeby. Znajdziesz tu soczewki progresywne dla kierowców, pracowników biurowych, sportowców itp. Kupując odpowiedni model, możesz cieszyć się komfortem, który ułatwi ci codzienne czynności.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.