Jaką pastę do zębów wybrać?

Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej, współcześnie opcje są niemal nieograniczone. Na rynku istnieje tak wiele różnych rodzajów past do zębów, że może być Ci trudno wybrać tę odpowiednią. Czym powinieneś kierować się przy zakupie? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje pasty do zębów?

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów pasty do zębów. Kiedy już wiesz, czego szukać, możesz łatwo wybrać pastę do zębów, która jest dla Ciebie najlepsza. Spróbuj przeczytać etykiety i znaleźć pastę do zębów, która najlepiej odpowiada Twoim specyficznym potrzebom. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej popularnych rodzajów pasty do zębów na rynku, które poleca stomatolog w Bielanach.

  • Wybielająca pasta do zębów – ten rodzaj pasty jest idealny dla tych, którzy chcą mieć bielsze zęby. Zawiera ona nadtlenek, czyli środek środkiem nadającym zębom kilka odcieni jaśniejszego koloru.
  • Pasta na wrażliwe zęby – zawiera mniej ścierne składniki, a co za tym idzie, rzadziej podrażniają zęby i dziąsła.
  • Pasta do zębów przeciw kamieniowi nazębnemu – zapewniają zadowalające efekty osobom, które z powodu odkładania się kamienia nazębnego i chcą mu zapobiegać.
  • Pasta do zębów z fluorem – idealny typ pasty do zębów dla wszystkich grup wiekowych i każdego zębów, ale szczególnie dla dzieci. Pasta z fluorem pomaga zapobiegać próchnicy oraz wzmacnia zęby przed ubytkami.

Jaka powinna być pasta do zębów dla dzieci?

Istnieje kilka rodzajów pasty do zębów, które są najlepsze dla dzieci, ale pasta z fluorem jest tą, którą zalecają dentyści. Wzmacnia ona zęby i pomaga zapobiegać próchnicy, zwłaszcza u dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W miarę jak najmłodsi rosną i rozwijają się, zaczynają wyrabiać sobie nawyki związane z higieną jamy ustnej, dlatego ważne, aby zachęcać do zdrowego postępowania od najmłodszych lat. Warto wybierać smakowe pasty do zębów stworzone z myślą o dzieciach.

Jaka powinna być pasta do zębów dla dorosłych?

Wraz z wiekiem zmieniają się Twoje potrzeby w zakresie higieny jamy ustnej. Dlatego pasta do zębów, która jest najlepsza dla dziecka, może nie być najlepsza dla osoby dorosłej. Pasta do zębów dla dorosłych zwykle zawiera silniejsze składniki, takie jak wyższe stężenie fluoru, co jest pomocne dla ludzi z chorobami dziąseł lub cierpiących na próchnicę. 

Jakie pasty do zębów polecają dentyści?

Dentyści zalecają pasty do zębów zawierające fluor. Fluor pomaga zapobiegać próchnicy i wzmacnia zęby przed ubytkami. Fluor jest składnikiem, który naturalnie występuje w wodzie i glebie. Ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na wygląd uzębienia. Właśnie dlatego stomatolodzy zachęcają do stosowania past fluorowych.

Pasta do zębów z fluorem czy bez fluoru  którą wybrać?

Jeśli chcesz zmniejszyć swoją ekspozycję na fluor, możesz wybrać pastę do zębów bez fluoru. Pasta do zębów bez fluoru nie zawiera fluoru, więc jest bezpieczna dla dzieci, które mają alergię na ten składnik. Pasta do zębów bez fluoru zazwyczaj zawiera naturalne składniki, które są korzystne dla zdrowia jamy ustnej. Natomiast udowodniono, że pasta do zębów z fluorem skutecznie wzmacnia zęby i zapobiega próchnicy. Pasta do zębów z fluorem jest stosowana od lat i udowodniono, że jest bezpieczna i skuteczna. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju pasty do zębów użyć, pasta z fluorem jest najlepszym wyborem, chyba że masz alergię. Pamiętaj, że każda osoba jest inna, więc wybierz pastę do zębów, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. 

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.